google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
05 Mart 2020 - Perşembe 12:53 Bu haber 1702 kez okundu
 
MECLİS, KOMİSYON RAPORLARINI ONAYLADI
SİYASET Haberi
MECLİS, KOMİSYON RAPORLARINI ONAYLADI

Zonguldak İl Genel Meclisi Mart ayı dördüncü birleşiminde komisyon raporlarını oybirliğiyle kabul etti.
İl Genel Meclisi Mart ayı dördüncü birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı. Meclis’te 3 madde görüşüldü ve komisyon raporları tek tek okunarak oylamaya sunuldu. Gündemin birinci maddesinde yer alan Alaplı İlçesi, Gökhasan Köyü hudutları dâhilinde bulunan, kadastroda; 104 ada, 27 parsel no ile kayıtlı taşınmazın, uygulama imar planı değişikliğiyle ilgili İmar ve Bayındırlık, Eğitim Kültür ve Sosyal İşler, Çevre ve Sağlık, Plan ve Bütçe, Sanayi ve Ticaret Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 3- 1-3- 4-2 sayılı raporlar görüşüldü
Ereğli- Devrek yolu Pınarcık Köyü’nden 098 kontrol kesim nolu, Dedeler Yunuslu Çayırlı Grup yolunun 1’inci kilometresinde, virajların özellikle kış aylarında tehlike arz ettiğinden, yeni bir güzergah yapılması için, İl Özel İdaresi 2020 yılı ek yatırım programına alınarak projelendirilmesiyle ilgili Çevre ve Sağlık,  İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 4 -4 -5- 3 sayılı raporlarının görüşüldü.  Devrek İlçesi, Akçabey Köyü, köy bağlantı yolunda meydana gelen su taşkınları ve selden dolayı mevcut köprü deforme olduğundan, söz konusu köprünün, ileride doğabilecek mal ve can kaybına neden olmaması için ivedi olarak yapılmasıyla ilgili İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler, Plan ve Bütçe Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 5- 4- 6 sayılı raporları görüşüldü.
Komisyondan gelen gündem maddeleri Meclis!TE oy birliğiyle kabul edildi. Meclis toplantısı bir sonraki toplantının günü ve saatini belirlenmesi ile sona erdi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: MECLİS,, KOMİSYON, RAPORLARINI, ONAYLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı