google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 11:03 Bu haber 4366 kez okundu
 
MECLİS, LAĞIM KOMİSYONU KURMA KARARI ALDI
GÜNDEM Haberi
MECLİS, LAĞIM KOMİSYONU KURMA KARARI ALDI

İl Genel Meclis Haziran ayı dördüncü birleşiminde söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grup başkan Vekili Nebahattin Yılmaz, içme sularının kirlendiğini, el dahi yıkanamaz duruma geldiğini söyledi. Uzun bir aradan sonra İl Genel Meclisi toplantısına katılan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş, komisyon kurarak fosseptik çukurlarının incelenmesini istedi. 

Zonguldak’ın köylerinde içme suyu ile ilgili büyük bir sıkıntı olduğunu dile getiren CHP grup başkan Vekili Nebahattin Yılmaz, özellikle Alaplı ilçesinde içme sularının çok kirli olduğunu belirtti. Salgın hastalıkların yayılmasının an meselesi olduğunu söyleyen Yılmaz, Meclisten içme suları ile ilgili çalışma yapılmasını istedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ve Genel Sekreter Recep Demirtaş, Nebahattin Yılmaz’ın sözlerini doğrulayarak komisyon kurulup içme sularının denetlenmesi kararını verdiler. Demirtaş, köy muhtarlarından fosseptik çukurlarını takip etmelerini ve herhangi bir durum karşısında yardım idareden yardım isteyebileceklerini belirtti.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: MECLİS,, LAĞIM, KOMİSYONU, KURMA, KARARI, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı