‘MEDYA TÖRÖRÜ’ ÖYLE Mİ!.. google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 00:00 Bu haber 563 kez okundu
 
‘MEDYA TÖRÖRÜ’ ÖYLE Mİ!..
GÜNDEM Haberi
‘MEDYA TÖRÖRÜ’  ÖYLE Mİ!..

Birkaç haftadır Zonguldak’ta ‘Basın’ konulu tartışmaların boyutu giderek ivme kazanıyor.

 

Gerçekten de Zonguldak, ‘Basın’ açısından ülkenin en ‘Çetrefilli’ şehirlerinden biri.

 

Ancak, şunu söyleyebilirim ki, Zonguldak’ta basın ‘Özgür’ ve ‘Bağımsız’. Kontrolsüzlükten kaynaklanan bir bağımsızlık-özgürlük bu. Çünkü, burada, siyasilerin, ihalecilerin ve bürokrasinin harçlıklandırıp ‘Yandaş’ yaptığı ‘Müsveddeler’ oturdukları yerden ‘Beslenme’ keyfiyetini yaşıyorlar. ‘Patron’ düğmeye bastımı ‘Lehte-aleyhte’ feryadı basıyorlar.

 

‘Beslenme zafiyeti çekenler’ ise, piyasada ‘Yalın-kılıç’ dolaşıp, ‘Düzen-dümen bozmaya’ çalışıyorlar.

 

‘Meslek’ itibarıyla işini yapmaya çalışanlar ise, ‘Gökten ne yağdı da yer kabul etmedi’ modunda hayatlarını idame etmeye uğraşıyorlar.

 

Bir ‘Alem’ şehir Zonguldak. Tarihi, Coğrafi, siyasetçisi, bürokratı, emekçisi, yemekçisi açısından bir alem. Bürokrat, karşı olduğu konuda ertesi hafta karar değiştirip, icraat yapabiliyor. Siyasetçi istemediği gazeteci için ‘Kalemini kırarlar’ diyebiliyor. Bürokrata diz çöktürmek için ‘Metal yorgunu’ göndermesi yapabiliyor. Ticaret erbabı, ticaretine bakıyor. Basın ise her hâlükârda ‘Muhalif’.

 

‘Zonguldak’ta medya terörü’ diye bahsedilen tam da budur. Eline kalem geçirenin kalem erbabı kesilmesi. Elinde bir çeşit ‘Medya parçası’ olanın, ‘Tehdit’, ‘Hakaret’, ‘Salvo atışlar’ ile muhataplarını(Siyaset-bürokrat-iş adamı) sindirip, söğüşlemeye kalkması…

 

Sorumlusu, daha ziyade ‘Akçeli işler’ üzerine kafa yoran seçilmiş siyasilerin, ‘Yandaş’ yaratma keyfiyeti ile piyasaya sürdükleri ‘Harçlıkçı’ elemanlar ile basında maddi/manevi ‘Bitmiş/tükenmiş’ kalem erbaplarıdır(!).

 

Sorumlusu, besleme ve yandaş üretme keyfiyetini yaşayıp, ‘Akçeli işler’ konusunda ‘Tehdit unsuru’ yandaşı olduğunu gösterip, kendine yol açma gayretinde olan siyasilerdir, ihaleci tayfadır.

 

Sorumlusu elbette, hiçbir iş yapamayacak tiplerin, ‘Kolay para kazanmak’ ve ‘Şahsiyet’ bulmak için ‘Bakkallar Derneği’ne kayıtlı medya’da yer almak; hatta internet güzergahında konuşlanıp, sütre gerisinden iş kovalayanlardır.

 

Dolayısıyla ’Basın’ konusunda ‘Durum’; ilgilendiren tüm ‘Taraflar’ açısından vahimdir.

 

Bu durumdan mutlu olanlar ‘Kına’ yaksın. Suçu birbirinin üzerine atmakla sorun çözülmez.

 

İşine gelince ‘Besleme’ yarat, işine gelmedi mi ‘Medya Terörü’ öyle mi!..

Haber: Adnan KÜÇÜKVAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘MEDYA, TÖRÖRÜ’, , ÖYLE, Mİ!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı