MEME KANSERİ FARKINDALIK AYI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Haber
30 Ekim 2019 - Çarşamba 15:56 Bu haber 4735 kez okundu
 
MEME KANSERİ FARKINDALIK AYI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
SAĞLIK Haberi
MEME KANSERİ FARKINDALIK AYI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Level Hospital  meme kanserinde erken teşhisin önemine vurgu yapmak ve düzenli kontrollerin yapılarak risklerin en aza indirilmesini sağlamak amacıyla her yıl Ekim ayında düzenlenen ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ etkinliklerine sosyal medya üzerinden #levelhospıtal  etiketiyle kendi sloganını kendin yarat projesi başlattı. Slogan paylaşan 5 kişiye ücretsiz olarak istediği tarihte çektirmek üzere meme USG çekimi olanağı verildi.

Hastane girişine farkındalık ve bilgilendirme standı açıldı. Standa görevli Hemşireler tarafından poliklinik hizmeti almaya gelen hasta ve hasta yakınlarına konu ile ilgili bilgi verilip broşör ve pembe kurdele dağıtıldı.

Etkinliğin yürütülmesini üstlenen Başhemşire Fatma Yanık, meme kanseri konusundaki erken teşhisin önemi konusundaki görüşlerini standa gelen ziyaretçilerle  paylaştı.

Konu ile ilgili konuşan Fatma Yanık; ‘‘Kendimize çevremizden bir kadın seçelim ve onu meme kanseri hakkında bilgilendirelim. Kanser taramalarını hangi yaşlarda yaptırması gerektiğinden bahsedelim. Bu hastalığın teşhisinde  Kendi kendine meme muayenesi gibi çok basit fakat büyük önem taşıyan yöntemi öğreterek gerçek bir farkındalık yaratalım. Kanser önlenebilir bir hastalıktır ve bizler çevremizden sadece bir kadın için dahi olsa yaktığımız bu mumla kansere dur diyebiliriz!’’Dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: MEME, KANSERİ, FARKINDALIK, AYI, ETKİNLİĞİ, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı