google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 17:25 Bu haber 5397 kez okundu
 
MERKEZ İLÇE BAŞKANI’NDAN İSTİFA AÇIKLAMASI
SİYASET Haberi
MERKEZ İLÇE BAŞKANI’NDAN İSTİFA AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Yusuf Mar, yönetim kurulu üyelerinin istifalarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Mar, “Zonguldak merkez ilçe başkanlığı olarak yönetimde var olan bazı arkadaşlar kaybedilen seçimden kendilerini sorumlu tutarak istifa etmişlerdir. Bu doğrultuda istifaları kabul edilmiştir. Görevler geçicidir.” dedi.

Yusuf Mar yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu kurtuluş mücadelesini vermiş olan koca bir çınardır. Cumhuriyetin ve çağdaşlığın savunucusu olan son kaledir. Hiç bir koşulda terk edilemez. Zonguldak merkez ilçe başkanlığı olarak yönetimde var olan bazı arkadaşlar kaybedilen seçimden kendilerini sorumlu tutarak istifa etmişlerdir. Bu doğrultuda istifaları kabul edilmiştir. Görevler geçicidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nde devamlılık esastır. Bu devamlılığını sağlamak üzere istifa edenlerin yerine gerekli görevlendirmeler yapılmıştır. Bildiğiniz üzere İstanbul büyükşehir belediye başkanımız sayın Ekrem İmamoğlu’na halen mazbatası verilmemiştir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak birinci ve tek gündemimiz bu konudur. Türkiye’deki bütün örgütlerimizle kenetlenerek bu Mazbatayı almak için çalışıyoruz. Yeri ve zamanı olmayan şahsi şahsi konuları gündeme taşımaya çalışmak Cumhuriyet Halk Partisi ne zarar verecektir. Kamuoyunun bu şekilde meşgul edilmesini doğru bulmuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: MERKEZ, İLÇE, BAŞKANI’NDAN, İSTİFA, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı