MESLEK KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDI
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 14:45 Bu haber 509 kez okundu
 
MESLEK KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDI
GÜNDEM Haberi
MESLEK KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDI

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası genişletilmiş meslek komiteleri toplantısı pandemi tedbirleri dikkate alınarak Video Konferans Yöntemi ile yapıldı. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir’in Başkanlığında yapılan toplantıya Meslek Komiteleri Üyeleri, Oda Çalışanları ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Zonguldak İli Oda ve Borsaları Akademik Danışmanı Doç.Dr. Ferdi Kesikoğlu katıldı.

Toplantının açılışını ve moderasyonunu Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya yaptı. Sarıkaya, “Altı ayda bir rutin olarak genişletilmiş meslek komiteleri toplantılarını yapıyoruz. Amacımız üyelerimizin ortak beklentilerini ve çözüm önerilerini almak ve ilgili kurumlar nezdinde takipçisi olmaktır.”dedi.

TOBB Zonguldak İli Oda ve Borsaları Akademik Danışmanı Doç.Dr. Ferdi Kesikoğlu tarafından ‘’Göstergelerle Zonguldak Ekonomisi’’ başlıklı bir sunum yapıldı. Kesikoğlu sunumunda Zonguldak özelindeki ekonomik verileri, Türkiye genelindeki verilerle kıyaslayarak katılımcılarla paylaştı.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, “Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası olarak altı ayda bir genişletilmiş meslek komiteleri toplantılarını yapıyoruz. Pandemi önlemleri kapsamında bu toplantımızı video konferans yöntemi ile yapmak durumunda kaldık.  Meslek komitelerimiz, odamız ile üyelerimizin iletişiminde, sorunların ortaya konulmasında ve çözümlerin tesbitinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Bizler tüm komite üyelerimizle sürekli diyalog halindeyiz. Üyelerimizin sorunlarını yakından takip ediyor, çözüme yönelik istişarelerde bulunuyoruz. Meslek komitelerimizden gelen sorun ve çözüm önerilerini bizzat takip ettiğimiz gibi çatı kuruluşumuz olan TOBB aracılığı ile de ilgili makamlar nezdinde takipçisi oluyoruz. Bu günkü toplantımızda da sizlerin sektöre yönelik talep ve önerilerinizi alacak ve takipçisi olacağız. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Meslek Komitesi temsilcileri tarafından, özellikle halka yüz yüze hizmet verilen iş yerlerinde çalışanlara aşılamada öncelik verilmesi ve yeni bir finansman desteği açıklanması yönünde talepte bulunuldu.

 

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: MESLEK, KOMİTELERİ, TOPLANTISI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı