MHP-AKTÖRLER-KIRANSOY ADAY google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
16 Ekim 2020 - Cuma 10:00 Bu haber 694 kez okundu
 
MHP-AKTÖRLER-KIRANSOY ADAY
GÜNDEM Haberi
MHP-AKTÖRLER-KIRANSOY ADAY

Hafta sonu yapılacak olan MHP Zonguldak İl Kongresi, siyasette gündemi belirleyeceğe benziyor.

 

Aslında, İl Başkanlığı için adaylığını açıklamış olan İ. Varol Demirköse ‘Bir şekilde’ seçimi kazanırsa, camiada tartışma bitmez. Diğer taraftan ‘Ülkücü Camia’ içinde ‘Etkili birlik’ çalışması zorlaşır.

 

Bir şekilde… Yani, Demirköse karşısına aday çıkartılmazsa yada çıkacak aday seçime sokulmazsa…

 

Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı gibi görünen MHP’nin böyle bir ‘Seçim sarmalı’ içinde kongre yapması, gelecek seçimler açısından da, gelecek nesiller açısından da ‘İlginç’ olduğu kadar, ülkücü camia için ‘Hak-haksızlık’ tartışmasının boyutlarını olumsuz etkiler.

 

Birlik-beraberlik içinde girilmeyecek seçim, MHP’ye olduğu gibi AK Parti’ye de ‘İvme’ kazandırmaz.

 

Bu gün içinde bulunulan durum, sadece ‘İçerde’ makam kavgasından kaynaklanan bir gelişme değil. MHP dışındaki siyasi aktörlerin dizayn operasyonudur.

 

Kim bunlar? Dün Hareketin içinde ‘Üye’ olarak bulunup, bu gün başka kapılarda olanlar ve başka fikriyattan olup, içerdekilerle dümen tutanlar. Parti içindeki ‘Kurmay ve Kurnazlar’ isim olarak kimleri kast ettiğimi rahatlıkla bilirler. Önümüzdeki hafta yapacağımız  ‘Kulis’ler de, isim ve resim olarak meramımızı anlatırız inşallah.

 

Gelelim, seçim öncesi gelişmeye. Gördüğüm kadarıyla Ülkücü Niyazi Kıransoy İl Kongresine, elinde dosyalarıyla ‘Başkan adayı’ olarak gelir salona. MKYK üyesi Sayın Murat Kotra ve Ankara Milletvekili Erkan Haberal’ın, Zonguldak’ta ‘Temayül’ belirlemelerine rağmen…

 

Sayın Kotra ve Haberal, keşke şehir genelinde ‘İstişare’ edip, değerlendirme/temayül yapsaydı.

 

O zaman Ereğli’den 3 defa vekil adayı bir kere belediye başkan adayı yapılan Cevat Ön’ün morali bozulmazdı. Yaşlı kurt, bu gün bile ‘Davamızın neferiyiz’ diyor. Buna rağmen tüm ilçeler rağmen, Ereğli İl yönetimine bir isim veriyor.

 

MHP Zonguldak içinde çıkartılan gürültünün sebebi, büyük ihtimalle parti yönetimleri dışındakiler ile şehir dışındaki yönetici/ülkücülerin, geleceğe dönük projelerini hayata geçirmekten başka bir şey olmasa gerek.

 

MHP Bölge de 1) İsmail Hakkı Cerrahoğlu 2) Zeki Çakan ile iki defa ‘Zirve’ yaptı. İkinci de iktidar partisi içindeki muhalefet faktörü etkili oldu daha çok.

 

Neyse… Zonguldak’ta MHP bu gün itibarıyla, Cumhur İttifakı dolayısıyla ‘Yükselen değer’ değil. Kendini anlatması halinde Zonguldak’ta mevcut değerini korur. Bunu da yolu, Zonguldak’ta ülkücü camiayı birleştirmekten geçer. Ülkü Ocakları mezunu ve mensubu olarak diyorum ki, Zonguldak’ta Varol Demirköse ile bu sağlanmaz.

 

Benim ki bir gözlem. Bir teklif ve beklentim kesinlikle yok.

 

Nihayetinde ‘Seçim’ gelip çattığında, parti sultalarının belirleyip, ‘Aha demokrasi’ deyip, belirlediklerini ‘Seçmek’ için, vatandaşı ‘Sandık’ sonucuna yönlendirdiklerinde; sandığa gideceğiz elbette.

Haber: Adnan KÜÇÜKVAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP-AKTÖRLER-KIRANSOY, ADAY,
Yorumlar
Haber Yazılımı