MHP'DEN ALAN'A DEV DESTEK google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
21 Kasım 2020 - Cumartesi 15:55 Bu haber 1186 kez okundu
 
MHP'DEN ALAN'A DEV DESTEK
SİYASET Haberi
MHP'DEN ALAN'A DEV DESTEK

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Varol Demirköse, su zammı tartışmalarına ortak oldu. Demirköse, Zonguldak >Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan’a sahip çıkarak, “Bu konuda da eleştiri yapan CHP'nin, geçmiş dönemde yerel seçime günler kala personel aldığını kamuoyu tarafından bilinmektedir. Zonguldak'ta hizmet bağlamında fiziki değişimlere yakınen şahit oluyoruz. Bu bağlamda kurumsallaşan belediyeyi de takdirle izliyoruz. Bir kurumu yönetirken ne yazık ki bu şekilde acı reçetelerde görebiliyoruz.” dedi.

“KAYIP KAÇAĞIN OLDUĞU AÇIKTIR”

MHP İl Başkanı Varol Demirköse yaptığı açıklamada, “Son günlerde kamuoyunda da takip ettiğimiz açıklamalara göre, Zonguldak Belediyesinin suya yaptığı zam yüzde 11 oranında olup, CHP kanadından bu yüzde 30 olarak anlatılıyor. CHP yine algı oluşturmaya çalışıyor. Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı Covid-19 virüsü sosyal ekonomik ve psikolojik olarak her yere olumsuz etki yapmış bundan ilimizde nasibini almıştır. Belediyenin yüzde 65 oranında suda kayıp ve kaçağın olduğu bir ortamda. Suya yapılan yüzde 11 zam ihtiyaca göre mecburen yapılan bir zamdır. Bu yüzde 65 kayıp kaçak durumu 30-40 yıllık bir sorun olup daha ince CHP nin yönettiği belediyelerden kalan mirastır. Bugün eleştiri yapan CHP li belediye meclis üyeleri bu konuyu da dikkatli değerlendirmelidir.” dedi.

 

“BELEDİYEYİ TAKDİRLE TAKİP EDİYORUZ”

Zonguldak Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini dile getiren Demirköse, “Belediyenin aldığı personel sayısı 280 li rakamlar değil, emekli olanların yerine de alınanlarla beraber 110 kişidir. Farklı algı oluşturmak için yanlış bilgi verilmemelidir. Bu konuda da eleştiri yapan CHP'nin, geçmiş dönemde yerel seçime günler kala personel aldığını kamuoyu tarafından bilinmektedir. Zonguldak'ta hizmet bağlamında fiziki değişimlere yakınen şahit oluyoruz. Bu bağlamda kurumsallaşan belediyeyi de takdirle izliyoruz. Bir kurumu yönetirken ne yazık ki bu şekilde acı reçetelerde görebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber: Batuhan KARAMALAK

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP'DEN, ALAN'A, DEV, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı