Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 14:19 Bu haber 3640 kez okundu
 
MİLLET BAHÇESİ’Nİ ZONGULDAK’A KAZANDIRACAĞIZ
AK Parti Belediye Başkan adayı Alan 5’nci projesini de yerinde tanıttı
SİYASET Haberi
MİLLET BAHÇESİ’Nİ ZONGULDAK’A KAZANDIRACAĞIZ

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, yerel seçimlere sayılı günler kala Zonguldak için hazırladıkları projeleri peş peşe yerinde tanıtmaya devam etti.

Daha önce Nergis Park, Kapuz Tersane, Sahil, Kızlar Plajı, Karaelmas Kent park ve son olarak da Milli Egemenlik Caddesi’ndeki çöplük alanı olarak bilinen alana yapılacağı planlanan Millet Bahçesi projesini tanıtan Alan, Zonguldak’ın ‘Türkiye’nin en büyük köyü’ sıfatına silecek projeleri hayata kazandıracaklarını söyledi.

Beraberinde; AK Parti Merkez ilçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve Belediye Meclis adaylarıyla birlikte Millet Bahçesi projesini yerinde tanıtan AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, 1 Nisan’dan sonra Zonguldak’ın yenide cazibe merkezi haline gelmesini istediklerini belirtti.

Millet Bahçesi projesi ile Zonguldak’ta 7’den 70’e herkesin nefes alabileceği bir alan olacağını kaydeden Dr. Ömer Selim Alan, 1 Nisan’dan sonra kazanan Zonguldak olsun diyerek şunları ifade etti.

“MİLLET BAHÇESİNİ ZONGULDAK’IMIZA KAZANDIRACAĞIZ”

“Millet bahçesi projesini gerçekleştireceğimiz alandayız. Mevcut halini bizler görüntüledik ki şu anda da zaten görüyorsunuz. Bizler istiyoruz ki, bu projeleri hayata geçirelim. İnsanlarımızın zaman geçireceği nefes alabileceği, sosyal donatılarımızı arttıralım ki Zonguldak’ımız tekrar eski günlerine dönsün, cazibe merkezi haline gelsin ve hepimizin yüzü gülsün. Biz bu şekilde kalmasından ve yıllardır böyle kalmasından çok rahatsızız. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi şehirlerimizde millet bahçesi olsun istiyoruz. Biz de vatandaşımıza danışarak, arkadaşlarımızla beraber karar vererek,  buranın Millet Bahçesi olması için en uygun alan olduğuna karar verdik. İnşallah 9 gün sonra bunları yapmak için yetkiyi vatandaşlarımız bize destek verecek, bizler de Zonguldak’ımıza yakışır, vatandaşımıza Millet Bahçesini Zonguldak’ımıza kazandıracağız. 7'den 70'e tüm hemşerilerimin zaman geçirebileceği bir alan olacak. Aracıyla gelecek çocuklarımız için çocuk parklarımız, gençlerimiz için spor alanları, amfi tiyatromuz olacak, çimin üzerinde seyir saçaklarımız, seyir teraslarımız olacak. Kafeteryalarımız olacak. 7’den 70’e engellisi, yaşlısı genci, kadını, erkeği, ailecek dostlarımızla gelip günün yorgunluğunu atabileceğimiz denize nazır bu alanda inşallah bu projeleri en kısa sürede hayata geçirerek,  insanlarımızın hoşça vakit geçireceği, dinleneceği Millet Bahçemizi Zonguldak’ımıza kavuşturacağız ve vatandaşımızın yüzünü güldürmeye talip olduğumuzu söylüyorum. Buradan vatandaşlarımıza şunu soruyoruz; ‘bu halini mi istiyoruz, bu halini mi istiyoruz’. Artık vakit daraldı 9 gün sonra vatandaşımız sandığa gittiği zaman bunun kararını verecek. Bugün son projemizi açıklıyoruz 5 tane projemizi açıklamış durumdayız. Ben vatandaşlarımın bu projeleri en az bizler kadar hayata geçmesini istediğine eminim, o yüzden de sandıkta bizde teveccüh göstereceğine büktün kalbimle inanıyorum. İşte gördüğünüz bu ekip bütün Zonguldak’taki hemşerilerimiz adına bu projeleri hayata geçirecek ekip” dedi.

“1 NİSAN’DA İNŞALLAH KAZANAN ZONGULDAK’IMIZ OLSUN”

Zonguldak için kötü bir imaj olan “Türkiye’nin en büyük köyü” sıfatını silip atacaklarını kaydeden Alan, “Halkımız bize güvensin, destek versin ve biz İnşallah Zonguldak’ı hak ettiği yerlere getireceğiz. Cumhuriyetimizin ilk şehri, emeğin başkenti Zonguldak’ımızı tekrar cazibe merkezi haline getireceğiz. Türkiye'nin en büyük köyü sıfatını şehrimizin üzerinden silip atacağız. O yüzden vatandaşlarımızdan desteklerini bekliyoruz. Bu 5 proje ve yanındaki Gönül Belediyeciliği, sosyal belediyecilik anlamındaki projelerimizi, faaliyetlerimizi hayata geçirelim. Benim CHP’li hemşerilerim de kazansın, MHP’li hemşerilerim de kazansı. 1 Nisan’da inşallah kazanan Zonguldak’ımız olsun” diye konuştu.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİLLET, BAHÇESİ’Nİ, ZONGULDAK’A, KAZANDIRACAĞIZ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı