MİLLİ EĞİTİM'DE HUZUR VE SORULAR!.. google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 00:00 Bu haber 464 kez okundu
 
MİLLİ EĞİTİM'DE HUZUR VE SORULAR!..
GÜNDEM Haberi
MİLLİ EĞİTİM'DE HUZUR VE  SORULAR!..

İki hafta önceydi hatırladınız mı? Yerel medya da “Milli Eğitim’e huzur geldi” şeklinde başlıklarla haberler çıktı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Sayın Ali Tosun ile birlikte, iç çekişmeler, değişik yüz ifadeleriyle birden su yüzüne çıktı.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bakan Murat Kapıcı görevden alındı. Boş olan yardımcılıklardan birine ‘Türk Eğitim Sen’ üyesi Erdal Yılmaz atandı. Erdal Yılmaz’ın atanması için KAPICI uğraşırken, karşı çıkanlar şimdi aynı safta birleşip ‘Güzel oldu’ açıklaması yapıyor.

 

Diğer boş yardımcılığa ‘Eğitim Bir Sen’ üyesi Sadettin Dede atandı. Okulundaki üstün başarılarından dolayı yapılmadı elbette bu atama. Böylece siyasetin ‘Eğitim’ kanadında ‘İttifak’ gereği ‘İcraat’ kadro ile sabitlendi. ‘Mutluluk’ feryatlarının nedeni bu…

 

 

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Şahin Ören ‘Milli Eğitime huzur geldi’ açıklamasının sebep-i hikmeti bu.

 

Güzel bir gelişme bu. Bundan sonra sorunlar ‘Jet’ hızıyla aşılır inşallah.

 

Mesela, geçmiş dönemlerde olduğu gibi, bakanlıktan 20 milyon istenip, iki değil en az on milyon onarım parası alınabilir. Bu sezon zeka oyunları ve kodlama sınıflarında, geçen dönemlerin üzerinde başarıda  ‘Tavan’ sağlanır.

 

Eğitimde şehir başarısı, inşallah daha yukarılara tırmanır.

 

Kilimli Meslek Lisesi’nin yaptığı ‘Dezenfektan’ malzemeleri ‘Pandemi’ dolayısıyla okullara bedava dağıtılır hatta; satış yapılıp eğitime maddi katkı yapılır. Piyasadaki dezenfektan satıcılarının cızırtıları dikkate alınmaz.

 

Aynı cızırtı, kömür ihalesinde yüksek fiyat verenlerin sesi olarak, kızlar plajında,  dalgaların Balkayası’nı dövme esnasında duyulmuştu.

 

Asıl önemli konu; ‘Huzur’ gelen Milli Eğitim, Soğuksu Pazaryeri yanında bulunan Halk Eğitim Merkezi Binası’nı ve arsasını Belediye’ye, ‘Modern pazaryeri’ şartıyla devreder.

 

Elindeki binaları ‘Özel Lise’ yapmak isteyen kurnazlar, baskı unsurlarıyla ‘Ortaya fırlama cesareti’ gösteremezler inşallah.

 

Endüstri Meslek Lisesi Binası’nın bazı isteklilere devri konusunda tartışmalar biter inşallah.

 

Ereğli’den Üçler Sarıkaya’nın aldığı ‘EKO Okulu’ ödülleri ‘İnşallah’ tüm okullarımıza nasip olur.

 

Siyasetin keyfi için, yeni hastanenin yetersiz otoparkı bahanesiyle ‘Tarihi Kız Meslek Lisesi’ inşallah yıkılmaz.

 

Bir başka konuda; günlük vaka sayısı 500 altına düşer, pandemi biter, okullar açılır ve ‘Taşımalı ihalesi’ hayırlısı ile yapılır. Şu ana kadar ‘Fiyat’ sıkıntısı nedeniyle ‘Taşımalı ihalesi’ sıkıntılı.

 

Milli Eğitim İl Müdürü Sayın Tosun’u ziyaretimi aktarmıştım. Tecrübeli ve çalışkan bir ‘İmaj’ yaratmıştı bende. Eğitim içindeki çeşitli sendikaların ‘Köşe kapmaca’ çalışmalarının yoğunlaştığı ortamda, şehir dışından ‘Koltuk doldurması’ yapılması doğrusu idi. Ancak, yeni koltuk sahibi inşallah, sendikaların ve siyasilerin dümen suyuna girmez.

 

Diyeceksiniz ki, “Murat Kapıcı ‘Birilerinin’ dümen suyuna girmedi, liyakatle işini yaptı ‘İstifa’ edip gitti”. Allah razı olsun. Kapıcı Zonguldak çocuğu olarak, yaptıklarıyla bir isim bıraktı. ‘Gelecek nesiller’ için adını tahtaya yazdırdı. Mesele, ‘Devlette devamlılık esas’ düsturu gereği, gelenin gideni aratmaması. Mesele, Murat Kapıcı’nın bıraktığı çıtayı daha yükseğe çıkartmak.

 

Bu devlet ve millete ‘Sıtkı sadakatle’ kim hizmet ediyorsa, Allah ondan razı olsun.

Haber: Adnan KÜÇÜKVAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİLLİ, EĞİTİM'DE, HUZUR, VE, , SORULAR!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı