Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 17:48 Bu haber 3100 kez okundu
 
MKYK’nın kararı
Tosun, Karaduman ve Kanberoğlu’nun görevden alınmalarını değerlendirdi
SİYASET Haberi
MKYK’nın kararı

AK Parti il Başkanı Zeki Tosun, ilçe kongre süreci ve Merkez ilçe ile Kilimli ilçe başkanlarının görevlerinden alınmaları konusunda konuştu.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ile Kilimli ilçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu’nun görevlerinden alınma kararının ise Merkez Karar Yürütme Kurulu tarafından verildiğini söyledi.

Kongre sürecinin 4 Temmuz tarihi itibariyle başladığını ifade eden Zeki Tosun, Ereğli, Devrek, Çaycuma ve Gökçebey ilçe kongrelerinin tamamlandığını, Merkez ilçe, Alaplı, Kozlu ve Kilimli ilçe kongrelerinin ise Kasım ayı sonuna kadar kongrelerin yapılacağını ifade ederek, “3 Temmuz tarihinde başlayan kongre sürecimiz devam ediyor. Önce nüfusu 5 binden fazla olan 4 beldemizin kongresini yaptık. Ardından Ereğli, Devrek, Çaycuma ve Gökçebey ilçelerimizin kongrelerini tamamladık. Kongrelerini yapan ilçelerimizde başkanlarımız ilk toplantılarını yaptılar. Diğer 4 ilçe için Genel Merkezimiz tarafından bir çalışma yürütüldü. Bu çalışma neticesinde Kozlu ilçe başkanının istifası istenmişti başkanımızda aynı gün istifasını verdi. İstifası istenen Merkez ilçe ve Kilimli ilçe başkanları istifasını vermemişlerdi. Genel merkezimizde yapılan görüşme neticesinde bu iki arkadaşımızda 27.09.2017 tarihi itibariyle Merkez Karar Yürütme Kurulu kararıyla görevlerinden el çektirilmiştir. Bundan sonraki süreçte geri kalan 4 ilçemiz için çalışmalar yapılıp, Kasım ayı sonuna kadar bu 4 ilçemizin kongresini tamamlayacağız” diye konuştu.

Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: MKYK’nın, kararı,
Yorumlar
Haber Yazılımı