MUHTARLARDAN ANLAMLI DESTEK
Haber
04 Temmuz 2020 - Cumartesi 13:47 Bu haber 3960 kez okundu
 
MUHTARLARDAN ANLAMLI DESTEK
SAĞLIK Haberi
MUHTARLARDAN ANLAMLI DESTEK

Zonguldak Merkeze bağlı Terakki, Bahçelievler, İnağzı ve İncivez Mahalle muhtarları tarafından organize edilen kan bağış kampanyası düzenlendi.

Terakki Mahallesi Muhtarı Ferit Arslantürk, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Bülent Tüzün, İnağzı Mahallesi Muhtarı Mustafa Hamzaçebi ve İncivez Mahallesi Muhtarı Hüseyin Cevher’in organize ettiği kan bağış kampanyası Soğuksu Pazaryerinde gerçekleştirildi.

GÜNAYDIN: VATANDAŞLARIMIZI DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ

Türkiye Kızılay Derneği Başkanı Aydın Ergenç, Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Günaydın ile çok sayıda vatandaşın da katıldığı kan bağış kampanyasına pazarcı esnafı ve vatandaşlar ilgi gösterdi.

 Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Günaydın, Mahalle muhtarları tarafından düzenlenen kan bağış kampanyası ile ilgili yaptığı açıklamada, “Öncelikle muhtarlarımıza bir gösterdiği hassasiyet için çok teşekkür ederiz. Her zaman dediğimiz gibi kan sürekli ihtiyaçtır, bu tip organizasyonların tüm mahalle muhtarları, tüm sivil toplum kuruluşlarına ve kamu kurumlarına örnek olmasını istiyoruz özellikle yaz aylarında havanın sıcak olması nedeniyle insanlarımız kan bağışında bulunmaktan çekiniyor. Fakat hastanelerdeki talep her zaman devam ediyor. Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi.

ERGENÇ: KAN ACİL DEĞİL SÜREKLİ BİR İHTİYAÇTIR

Türkiye Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç’te, mahalle muhtarlarının düzenlediği kan bağış kampanyasının önemine dikkat çekerek,  “Mahalle muhtarlarımızın destekleriyle kan bağış kampanyası düzenleniyor. Öncelikle destek verdiği için kendisine teşekkür ediyorum. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Pandemi nedeniyle vatandaşlarımızın kan vermekten çekindiklerini duyuyoruz. Lütfen çekinmesinler, kan vermeye gelsinler. Tüm kardeşlerimizi 15 dakikasını ayırıp buraya uğrarsa bu kampanyaya destek versinler” diyerek tüm Zonguldak halkını kan vermeye davet etti.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MUHTARLARDAN, ANLAMLI, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı