Haber Detayı
08 Temmuz 2015 - Çarşamba 08:08 Bu haber 1476 kez okundu
 
Nerede olduğu belli değil
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hamdi Ayan’ı ziyaret eden Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas ve bazı mahalle muhtarları yaşanan mülkiyet sorununun biran önce çözülmesi için destek istediler.
GÜNDEM Haberi
Nerede olduğu belli değil

Koltuk, ‘Mülkiyet sorunun çözümü için ne gerekiyorsa partimiz üzerine ne düşüyorsa bunu biz yapmaya hazırız. Bundan bir kuşkunuz olmasın. Muhtarlarımızın her zaman yanında olmak zorundayız’ dedi.

Bağlık Mahalle Muhtarı Ahmet Aydın, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e tepki göstererek “Belediyenin de bu işe el atması gerekiyor. Ancak bizim belediyemiz bu konuda çok esnek davranıyor. Muhtarlar bir araya geliyor ancak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in nerede olduğu belli değil’ şeklinde konuştu.

Ayan ise Milletvekilimizin diğer milletvekilleri ile istişare içerisinde olacağına ve sorunu çözeceğine inanıyoruz.  Mecliste bulunan milletvekillerimiz yeni vekiller, hepsi de Zonguldak ile ilgili olarak bu güne kadar çözülememiş olan sorunları çözme hevesi içerisindeler. MHP olarak elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas ve bazı mahalle muhtarları mülkiyet sorununun çözümü için ziyaretlerine devam ediyor.
Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas ve bazı mahalle muhtarları Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ertuğrul Koltuk ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hamdi Ayan’ı mülkiyet sorunun bir an önce çözülmesi için ziyaret etti.
CHP Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk ziyaretin konuşan Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, ziyaretlerinin amacının mülkiyet sorununun biran önce çözülmesi için görüş alışverişinde bulunmak olduğunu ifade etti.

MÜLKİYET SORUNU ÇÖZÜMÜ İÇİN GÖRÜŞMELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ
Nas: “Zonguldak’ın sorunları çok. Yeni bir seçim yaşadık bizde gündemi sıcak tutma ve görüş alışverişinde bulunmak adına sizleri ziyaret etmek istedik. Zonguldak’ta mülkiyet sorunu var. Harun Bey’in bunda çok emeği var. Sağ olsun bizlere yol açtı, biz de o yolu takip ettik. Gücümüzün yettiği kadar bir yerlere kadar geldik. Bu süreç bir yerlerde tıkandı. Muhtarlar olarak biz bu konuyu üstlendiğimiz için vatandaşlar bize geliyor ve durumu soruyorlar. Biz bir an evvel hükümetin kurulmasını istiyoruz. Bir vatandaş olarak benim gönlüm hükümetin kurulması istiyor. Bu bağlamda sizin de daha detaylı bir şekilde Harun Bey ile sizin de bu işin içinde olduğunuzu bildiğimiz için sizi ziyaret ettik. Muhtarlar komisyonu olarak 5 Milletvekilimizle de görüşeceğiz. Öncelikli olarak bu konuya el atılmasını istiyorum. Şahsım ve arkadaşlarım adına duyarlılığınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

PARTİMİZ ÜZERİNE NE DÜŞÜYORSA BUNU BİZ YAPMAYA HAZIRIZ
CHP İl Başkanı Koltuk, mülkiyet sorunun biran evvel çözümü için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirterek: “Muhtarlar siyasi partiler için çok önemlidir. Muhtarlar olmazsa olmazlarımızdandır. Mülkiyet sorununun başlangıcını biliyorsunuz. Biz bir komisyon kurmuştuk Harun Bey o zaman İl Başkanıydı. Komisyondan sonra bu olaylar gelişti. Harun Bey olayı Ankara’ya kadar taşıdı. Eski Maliye Bakanı Grup Başkanvekilimiz Akif Bey bu olayın üzerine çok gitti. Sonuç bir yere kadar geldi ama bunun devamı lazım. Önemli olan bunun devamıdır. 2 tane milletvekilimizi her zaman sizle görüştürebiliriz. Harun Bey bu olayın göbeğinde mevzuatı bilen bir arkadaşımız. Bu konuda ne gerekiyorsa partimiz üzerine ne düşüyorsa bunu biz yapmaya hazırız. Bundan bir kuşkunuz olmasın. Muhtarlarımızın her zaman yanında olmak zorundayız. Zonguldak’ın mülkiyet sorunu önemli. Bunu çözmemiz lazım” şeklinde konuştu.

MUHTARLARIN DEĞİL BELEDİYENİN KOVALAMASI GEREKİYOR
Bağlık Mahalle Muhtarı Ahmet Aydın ise mülkiyet sorununun sadece muhtarların sorunu olmadığını ifade ederek Zonguldak Belediyesinin de bu konuya el atması gerektiğini söyledi. Aydın:  “Bu sorun sadece parti başkanlarının veya mahalle muhtarlarının sorunu değil. Belediyenin de bu işe el atması gerekiyor. Taşın altına elini koymalıdır. Ancak bizim belediyemiz bu konuda çok esnek davranıyor. Zonguldak Belediyesi esnek davrandığı için bir adım ileriye gidilemiyor. Aslında bizim muhtarlar olarak bu konuyu kovalamamız gerekmiyor, belediyenin kovalaması gerekiyor. Belediyenin bizi bu konuda ateşlemesi gerekiyor. Belediye Başkanının bize katkısı değil bizim ona destek ve katkımız olması gerekiyor. Muhtarlar bir araya geliyor ancak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in nerede olduğu belli değil. Bunu politika olarak da konuşmuyorum. CHP olarak parti gerekeni yapıyor. Ancak biz Zonguldak Belediyesi’nin de bu konuda gerekeni yapmasını istiyoruz. Biz muhtarlar olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, gerekirse yürüyüş de yapabiliriz. Bu işte elini taşın altına koymayan varsa onu da eleştirelim. Bir tepki oluşturalım ki bu iş bir yerlere gelsin, onay alsın sorun çözülsün. Zonguldak mahalle haline döndü” dedi.
CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk’u ziyaretinin ardından MHP İl Başkanı Hamdi Ayan’ı ziyaret eden Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas ve bazı mahalle muhtarları burada da mülkiyet sorunun bir an önce çözülmesi için ziyaretlerde bulunduklarını belirtti.

MİLLETVEKİLLERİMİZ ÇÖZÜLEMEMİŞ SORUNLARI ÇÖZME HEVESİ İÇERİSİNDELER
MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, Zonguldak’ın 5 Milletvekilinin istişare içerisinde mülkiyet sorununu çözeceklerine inandığını dile getirerek:  “Zonguldak’ın temel sorunlarının arasında mülkiyet sorunu ve 2B sorunu yer alıyor. Bunu her fırsatta konuştuk. Bu sorunların merkezi hükümet ile birlikte yerel yönetimlerin el ele çözebileceğini ifade etmiştik. Elimizden geldiği kadar bu güne kadar bizler de bir şeyler yapmaya çalıştık. Ancak artık, biz bu işin dışındayız diyemeyiz. 16 yıl aradan sonra Zonguldak MHP’den bir milletvekili çıkarttı. Biz muhalefetiz bu işin dışındayız diyemeyiz, kurulmuş olan bir hükümet de yok. İnanıyorum en kısa zamanda hükümet sorunu da çözülecektir. Bundan sonra doğrudan hükümet kurulur kurulmaz bu sorunun soru önergeleri ile meclise alınması gerekiyor. Bu işin Bakanlar Kurulu Kararı veya Kanun Hükmünde Kararname ile çözüleceğinin de farkındayız. Biz bu sorunu MHP olarak doğrudan kendi üzerimize alıyoruz. Şu anda Zonguldak’ta bir sahipsizlik devam ediyor. Burada biz Sayın Milletvekilimizin diğer milletvekilleri ile istişare içerisinde olacağına ve sorunu çözeceğine inanıyoruz. Mecliste bulunan milletvekillerimiz yeni vekiller, hepsi de Zonguldak ile ilgili olarak bu güne kadar çözülememiş olan sorunları çözme hevesi içerisindeler. Ben bu dönem içerisinde gerek kendi milletvekilimiz gerek de diğer partilerin milletvekilleri açısından sorunların çoğunu çözeceğimize inanıyorum. Bizler de MHP olarak elimizden geleni yapacağız” dedi.

HABER: Aslı YALCI

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nerede, olduğu, belli, değil,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Nerede olduğu belli değil
Nerede olduğu belli değil
Nerede olduğu belli değil
Yorumlar
Haber Yazılımı