Haber Detayı
24 Temmuz 2017 - Pazartesi 12:29 Bu haber 4100 kez okundu
 
NESİL HALK OYUNLARI EKİBİ MAKEDONYA’YA GİTTİ
Zonguldak Nesil Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü ekibi 22-28 Temmuz tarihleri arasında Makedonya’nın Ohrid kentinde yapılacak olan Uluslar arası Halkoyunları Festivaline katılmak üzere 46 kişilik ekiple yola çıktılar.
KÜLTÜR Haberi
NESİL HALK OYUNLARI EKİBİ MAKEDONYA’YA GİTTİ

Zonguldak’ı  yurt içinde gerekse yurt dışında başarı ile temsil ettiklerini belirten Nesil Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Dernek Başkanı Hikmet Bankoğlu kafilenin hareketinden önce yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi.  


"  22-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında Makedonya’nın Ohrid kentinde düzenlenecek olan Uluslar arası Halkoyunları festivaline katılmak için bu gün yola çıkıyoruz. Bu festival öncesinde ekiplerimiz ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmesi için çok çalışarak  iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Yaklaşık bir haftalık bir seyahat olacak Geçen sene Bulgarsitanın Varna Kentinde düzenlenen festivaldeki başarılarımızdan dolayı Uluslar arası Festival Organizasyonu bu sene Macaristan Ohrid’e davet etti. Yola 46 kişilik kafile ile çıkıyoruz kafilenin hemen hemen hepsi dansçılardan oluşuyor. Festivale Zonguldak Artvin ve Trabzon Kız Ekibi ile katılıyoruz. Kafilemiz ağırlık olarak gençlerden oluşuyor Geçen sene Bulgaristanda gösterdiğimiz başarıyı inşallah burada da göstereceğiz. Ayrıca bir akşam Üsküpte Konaklama yapacağız ve dönüş yolunda Selanikte Atamızın Evini ziyaret edeceğiz. Orada ilimiz ve Ülkemizi elimizden geldiğince iyi şekilde temsil edip dönmeyi hedefliyoruz.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: NESİL, HALK, OYUNLARI, EKİBİ, MAKEDONYA’YA, GİTTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı