O İSİM, ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI! google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
09 Eylül 2020 - Çarşamba 15:27 Bu haber 643 kez okundu
 
O İSİM, ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI!
SİYASET Haberi
O İSİM, ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI!

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) daha önce milletvekili ve belediye başkan adayı olan Cevat Ön, MHP Zonguldak İl Başkanlığı’na aday olacağını açıkladı. 2007’de MHP’den ikinci sıra milletvekili ayrıca yine MHP’den Alaplı Belediye Başkan adayı olan Ön, il kongresinde MHP Genel Merkezi tarafından ‘Aday çıkmayın’ talimatı gelmediği sürece aday olacağını belirtti.

MHP’li Ön açıklamasında, “ Biliyorsunuz 5 Eylül 2020 Cumartesi günü Merkez ilçe ile başlayacak, 27 Eylül 2020 Pazar günü de son olarak Gökçebey ilçemizde yapılacak ilçe kongrelerimiz sonucunda Genel Merkezimizin talimatlarıyla il kongrelerimiz başlayacak.  Bu süreçte genel merkezin ‘aday çıkmayın’ şeklinde bir telkini olmaması halinde, yapacağım istişareler sonucunda olumsuz bir telkin almazsam MHP Zonguldak İl Başkanlığı’na aday olacağım” dedi.

“KİMSENİN ADAMI FALAN DEĞİLİM”

 Cevat Ön yol haritasını da açıklayarak, “Başta Celal Yetimoğlu ağabey olmak üzere Eski yeni il-ilçe başkanları, eski yeni il ilçe ocak başkanları ile bir istişare toplantısı yapacağım. Bu toplantı sonucunda arkadaşlarımız; ‘’tamam Cevat Ön, sen aday ol’’ derlerse aday olacağım. İstişare toplantısında arkadaşlarımız; ‘Cevat Ön, sen değil şu arkadaşımız olsun’ şeklinde bir karar çıkarsa, o karara da uyup aday olacak arkadaşımız için el birliği ile çalışacağız. Kimsenin adamı falan değilim. Zonguldak ‘ta ülküdaşlarımız arasında birtakım sorunlar, bölünmüşlükler var. Bu sorunları çözmek için aday olacağım ve seçilirsem de bir dönem sonra bir başka genç arkadaşımıza koltuğu devredeceğim.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, İSİM,, ADAY, OLACAĞINI, AÇIKLADI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı