Haber Detayı
06 Ağustos 2017 - Pazar 18:23 Bu haber 2205 kez okundu
 
‘O muhalifler beni destekleyecek’
‘O muhalifler beni destekleyecek’
- Haberi
‘O muhalifler beni destekleyecek’

CHP’nin delege seçimleri ve kongreleri ile ilgili İnanış’ ın sorularını yanıtlayan Ebru Uzun, yeniden Merkez İlçe Başkanı olabilmek için üyelerden destek istediğini söyledi. Delege seçimleri ve kongreler sürecinde üyelere çağrıda bulunan Uzun “Sizin de aracılığınızla tekrar tekrar  birlik, beraberlik ve dayanışmaya çağırıyorum” dedi.

İlçe başkanlığına kimlerin aday olacağı konusunda bilgisi olmadığını belirten Uzun “Bize muhalif olanlar görüştüm. Görüşme sonrası şu an ki şekil olumlu, muhalifler de beni destekleyecek gibi görünüyor” dedi. Bundan önceki kongrede Ruşen Çimen, Erol Sarıal, Cevat Laçin aday olmuştu. Son anda Ruşen Çimen ve Cevat Laçin adaylıktan çekilmişti.

 

Röportaj: Öznur GÜNEŞ

 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, yaklaşan delege seçimleri ve adaylığıyla ilgili İnanış’ ın sorularını yanıtladı. Uzun, ikinci kez göreve gelebilmek için üyelerin desteğini istediğini belirterek “Sadece vekillerimizle değil CHP çatısı altındaki  herkesle görüşüyorum” dedi.

Geçtiğimiz genel kurulda karşısına aday çıkan kişilerin yeniden aday olabileceklerini ifade eden Uzun, parti içindeki muhalif guruplarla da görüştüğünü söyledi. Görüşmelerin olumlu geçtiğini ifade eden Uzun “Muhalifler de beni destekleyecek” dedi.

 

“ÜYELERİ TEKRAR TEKRAR  BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUM”

Öznur GÜNEŞ: Yaklaşan delege seçimleri dolayısıyla üyelere ne mesaj göndermek istersiniz?

Ebru UZUN: “Yaklaşan  delege seçimlerimiz partimiz için çok önemli . Türkiye çok zor bir süreçten geçiyor, seçilecek yeni delegeler ve sonrasında yapılacak il ve ilçe kongrelerinde belirlenecek yönetim kurulları Cumhuriyet Halk Partisini 2019 da yapılacak olan kritik seçimlere taşıyacak   ve bu süreçte çok çalışması gereken kadrolar olacak . Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var, Türkiye’nin yeniden nefes almaya ihtiyacı var . Biz merkez ilçe yönetimi olarak tüm bunları göz önünde bulundurarak hazırlanıyoruz delege seçimlerine ve tüm üyelerimizi  sizin de aracılığınızla tekrar tekrar  birlik ,beraberlik ve dayanışmaya çağırıyorum .Daha yapacak çok işimiz var birlikte mücadele edeceğiz ve birlikte kazanacağız.”

“SADECE KONGRE SÜREÇLERİNDE DEĞİL HER DAİM OLUR BİZ DE”

GÜNEŞ: Kongre süreçlerinde parti içinde kutuplaşmalar, kavgalar ve sokakta konuşmalar oluyor. Bunları önlemek için bir çalışma yapıldı mı? Ya da partililere tavsiyeniz var mı?

UZUN: “Evet sadece kongre süreçlerinde değil her daim olur biz de, bu bizim zenginliğimizdir aslında diğer partiler gibi tek seslilik değil çok seslilik vardır, kongre süreçlerinde biraz daha ateşlenir . Bunu önlemek gibi bir derdimiz yok olması gereken budur. Sadece şunu söylemek isterim partimizdeki  bu tartışmalar kişilerin iyiliği ve kötülüğü üzerinden değil , bu ayrışmaların, gruplaşmaların ve birleşmelerin  politik ve ideolojik bir  iç mücadele  olması  eğer böyle olursa doğru kadrolar kurulup partimize ivme kazandırabiliriz .Beni üzen tarafı budur  kavgamız ideolojik değil kişiler üzerindendir. Partimizin referandum sürecinde yürüttüğü HAYIR kampanyası ve sonrasında genel başkanımızın öncülüğünde yaptığımız Adalet yürüyüşü  partimize oy vermeyen insanlarda bile yakınlık uyandırmış destek görmüştür biz CHP’lilere düşen görevde bu havayı korumaktır . Parti içi çekişmelerin,  kongre süreçlerinde yaşanan  ucuz siyasi şovların, küçük hesapların bu havayı bozmasına hiçbir Cumhuriyet Halk Partili izin vermemelidir.”

“BENİM GİBİ PARTİYE EMEK VEREN HERKES BU GÖREVLERE GELMEK İSTER”

GÜNEŞ: Geçtiğimiz dönemde yapılan kongrede adaylığınız çok tartışıldı, sizinle birlikte 3 aday çıktı. Sizi destekleyenler de oldu, desteklemeyenler de oldu. Bu kongrede kaç aday çıkması bekleniyor.

UZUN: “Cumhuriyet Halk Partisinde  her görev  benim için çok onurludur, yıllarca hiçbir yönetim kademesinde yer almadan partim için çalışmış bir insanım, benim gibi partiye emek veren herkes bu görevlere gelmek ister  ve hakkıdır da. Beni bu onurlu göreve layık gören tüm partililerimize  bir kez daha çok teşekkür ederim. Geçen kongrede evet 3 aday vardı  sonra biri çekildi iki aday seçime girdik. Bu sefer kaç aday olur ya da kimler olur bilemiyorum  fazla bir zaman kalmadı hep birlikte yaşayarak göreceğiz.”

“BENİ DESTEKLEYEN DESTEKLEMEYEN HİÇBİR GRUBA DUVAR ÖRMEDİM”

GÜNEŞ: Parti içindeki 3 guruptan kutuplaşma var, siz hangi taraftasınız?

UZUN: “Ne kadar grup ve ayrışma olursa olsun şu an ilçe başkanı olarak benim tarafım Cumhuriyet Halk Partisi  ve partimizin menfaatleridir. Beni destekleyen desteklemeyen hiçbir gruba duvar örmedim göreve geldiğim günden beri  hala da öyle  herkesle görüşüyorum, benim için CHP kimliği taşıyan herkes çok değerlidir. Sadece samimiyetsizliğe  tahammülüm yok . Geçen sefer ki seçimlerde bana karşı muhalif olanlarla görüştüm. Görüşme sonrası şu an ki şekil olumlu, muhalifler de beni destekleyecek.”

“SADECE VEKİLLERİMİZLE DEĞİL CHP ÇATISI ALTINDAKİ  HERKESLE GÖRÜŞÜYORUM”

GÜNEŞ: Siz aday olacak mısınız? Milletvekilleriyle bir görüşme yaptınız mı?

UZUN: “Elbette . Başta da dediğim gibi çok önemli bir seçim sürecine giriyoruz ve bu süreçte tekrar görev yapmak için  üyelerimizin desteğini istiyorum . Sadece vekillerimizle değil CHP çatısı altındaki  herkesle görüşüyorum.”

GÜNEŞ: Zonguldak Belediyesi huzursuzluklarla gündeme geliyor, bu konuda partinin düşüncesi nedir?

UZUN: “Evet son haftalarda  kamuoyuna yansıyan olaylar bizleri üzdü. Ancak  bundan sonra  bu huzursuzlukların olmayacağını düşünüyorum  ve istiyorum. Çünkü bu huzursuzluklar  en çok parti tabanını rahatsız etmişti . Partiyi sürekli kamuoyu önünde tartışılır hale getirmek hoş değildir ve  üyelerimiz bundan çok rahatsız. Bu yüzden partimizin seçilmişlerinin daha dikkatli olması gerekir.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘O, muhalifler, beni, destekleyecek’,
Yorumlar
Haber Yazılımı