Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 17:19 Bu haber 4176 kez okundu
 
ÖĞRETMENLERİN RESİM SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ
GÜNDEM Haberi
ÖĞRETMENLERİN RESİM SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ

Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri 2018-2019 eğitim öğretim döneminde hazırladıkları birbirinden güzel resimler görücüye çıktı.

Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri resim öğretmenlerine rica ederek başladıkları resim çalışmalarını Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde sergilediler.

Serginin açılış kurdelesi Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Recep Ali Kanberoğlu, İl Kültür Turizm Müdür vekili Hayrettin Şahin, Görsel Sanatlar Öğretmeni Gökçen Çakır tarafından kesildi. Sergiyi gezen vatandaşlar güzel çalışmalarından dolayı resim yapan öğretmenleri tebrik ettiler.

Serginin açılmasında büyük emeği olan Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Gökçen Çakır; “Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak önce öğrenci ardından öğretmen resim sergimizi açtık. Öğretmen arkadaşlarımın sürekli resim yapmak konusunda benden talepleri oluyordu. Çocukların çok güzel çalışmaları var, bizde bu güzel çalışmalara katılarak resim yapmak istiyoruz diyorlardı. Çalışmamız bu şekilde başladı. Çalışmalar gerçekten çok güzel oldu ve öğretmen arkadaşlarımda yaptıkları bu güzel çalışmalara şaşırdılar ve yeteneklerini keşfettiler ardından bu sergi ortaya çıktı. Artık bu sergimizin gelenekselleşeceğini düşünüyorum. Öğretmen arkadaşlarımla tuval üzerine akrilik boya, kara kalem, yağlıboya, kağıt rölyef çalışmaları yaptık. Sergimizde yaklaşık 50 eserimiz bulunmakta. Tüm halkımızı sergimize bekliyoruz” dedi.

Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Recep Ali Kanberoğlu ise sergi hakkında şunları söyledi; “Okulumuzun öğretmeni arkadaşlarımızın yaptığı çalışmaları burada sergiledik. Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Gökçen Çakır önderliğinde tüm branştaki öğretmen arkadaşlar çok güzel çalışmalar yaptılar. Öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. 3 gün öncede öğrenci sergimiz vardı okulumuzda öğretmen ve öğrencilerimizin yaptığı güzel çalışmaları sergilemekten çok mutlu olduk. Bu çalışmayla İmam Hatip Lisemizde farklı çalışmaların olduğunu da göstermiş olduk.”

Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanan resim sergisi 24-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında açık olacak.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖĞRETMENLERİN, RESİM, SERGİSİ, İLGİ, GÖRDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı