0
Haber Detayı
13 Ağustos 2018 - Pazartesi 15:53 Bu haber 4373 kez okundu
 
Okul kıyafetleri vitrinlerde yerini aldı
EKONOMİ Haberi
Okul kıyafetleri vitrinlerde yerini aldı

2018-2019 eğitim-öğretim yılının 17 Eylül tarihinde başlayacak olması üzerine okul kıyafeti satan mağazalar rafları ve vitrinleri yavaş yavaş doldurmaya başladı.

Bu eğitim-öğretim yılında, geçen yıllara oranla ilkokul, orta ve liselerde okuyacak öğrenciler kıyafetlerini biraz fiyatlı alacak.

Veliler henüz yaz tatili modundan çıkmazken, okulların da tatil olması nedeniyle okul kıyafeti alış verişleri henüz başlamadı ancak mağazalar şimdiden okulların belirlediği renk ve desendeki kıyafetleri hazırlayarak vitrinlerine asmaya, raflarını doldurmaya başladılar.

Zonguldak’ta yıllardır okul kıyafeti satan Ahmet Aksoy, okul kıyafetlerini hazırladıklarını, öğrencilerin yaz tatilinde olması nedeniyle satışların Eylül ayının ilk haftasına doğru artacağını belirterek, “2018-2019 yılı yeni eğitim-öğretim yılına başlayacağız. Şimdiden bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum. Okul kıyafetlerimizde, bu sene değişen okullarımız var. Okullarımızdan almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda en iyisini, en güzelini hazırladık. Bundan sonra artık verilerimizi bekliyoruz. Şimdiden gelip kıyafet almaya başlayan vatandaşlarımız var.  Yoğunluk tabi son haftaya bırakılıyor ama biz son haftaya bırakmamalarını tavsiye ediyoruz.  Ancak son haftalarda yoğunluğun sebebi de, şu anda liselerde tercih dönemi olduğu için lise öğrencileri biraz beklemede. Geçen seneye göre fiyatlar şu anda farklı. Daha da farklı olma yoluna gidiyor. Fakat biz iki ay önceden yatırımımızı yaptığımız için iki ay önceki fiyatlarımızla devam ediyoruz. Bir öğrencinin okul kıyafeti maliyeti ise okulların kıyafetlerine göre değişiyor. 125 TL ile 200 TL arasında değişiyor” dedi.
Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okul, kıyafetleri, vitrinlerde, yerini, aldı,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı