Haber Detayı
10 Ocak 2017 - Salı 16:49 Bu haber 2711 kez okundu
 
Olası yerler gezildi…Bu sefer olacak
Olası yerler gezildi…Bu sefer olacak
- Haberi
Olası yerler gezildi…Bu sefer olacak

Zonguldak’ın birinci sorunlarından olan 400 Yataklı Hastane için Sağlık Bakanlığı kolları sıvadı. Sağlık Bakanlığı’ndan dün Zonguldak’a gelen yetkililer, hastane için yeni yer aradılar. Bakanlık Heyeti, İnağzı ve TTK Merkez Garajı'nda yaptığı incelemenin ardından son olarak eski TTK Çaydamar İşletmesinin bulunduğu alanı gezdi. Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun ve Zonguldak İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin, heyetle birlikte alternatif yerleri gezdiler.

Mevcut hizmet veren Atatürk Devlet Hastanesi’nin yanına başlayan ancak inşaatı yüklenen firmanın yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle hastane inşaatı yarıda kaldı. Hastane yerinin hem hizmet hem de otopark sorunu gündeme geldiği için uygun olmadığına karar verildi. Sağlık Bakanlığı ve TOKİ tarafından yapılacak hastanenin uygun yer bulunduğu takdirde geliştirilerek şehir hastanesine dönüştürüleceği ifade ediliyor.

Yetkililerden aldığı bilgiler doğrultusunda konuşan Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun; "Sağlık Bakanlığı'ndan hastane yeri ile ilgili iki arkadaşımız geldi. Bir kaç bölgeyi arkadaşlar gezeceğiz. Ellerinde ki belgeler doğrultusunda arkadaşlarımız bu yerleri gezdikten sonra ve bir kaç yeri de inceledikten sonra Bakanlığımıza bir rapor sunulacak ve bu doğrultuda Bakanlığımız hastane inşaatı için gereken çalışmaları başlatacaktır. Bugün bizde onlara yardımcı oluyor eşlik ediyoruz" dedi. 

 

Haber: Öznur GÜNEŞ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Olası, yerler, gezildi…Bu, sefer, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı