ORGAN BAĞIŞININ ÖNEMİ ANLATILDI
Haber
12 Kasım 2019 - Salı 11:14 Bu haber 6984 kez okundu
 
ORGAN BAĞIŞININ ÖNEMİ ANLATILDI
SAĞLIK Haberi
ORGAN BAĞIŞININ ÖNEMİ ANLATILDI

Level Hospital Organ ve Doku Bağış Komitesi tarafından düzenlenen Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. İsmet ONUK ve Başhemşire Fatma Yanık’ın katılımlarıyla  3-9 Kasım Organ Bağışı haftası etkinlikleri kapsamında Zonguldak Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine organ bağışının önemi hakkında sunum yaptı.

Sunumda, organ bağışının bir insana yeniden hayat verdiği vurgusu yapılarak, bu durumun bir gün her insanın başına gelebilme ihtimaline karşı duyarlı olunması çağrısı yapıldı.

Ayrıca 11 Kasım’ın “Ağaç Bayramı” olması dolayısıyla “Bağışlanan her organ insana can, dikeceğin her fidan doğaya can” sloganı ile öğrencilere fesleğen tohumlu kurşun kalem hediye edildi.

Başhekim Dr. Murat Kpca; ‘‘Amacımız organ bağışı konusunda toplum bilincini oluşturmak, tüm kesimlerin konuya ilgisini artırmaktır. Bu nedenle,  Hastane girişi ve Westalife AVM’de stant kurduklarını, burada bağışları kabul edilerek, organ bağışı bekleyen hastalara bir nebze de olsun yardım eli uzatan vatandaşlarımıza gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ederek, bunun dışında da hastanemiz organ bağış birimine gelerek bilgi ve bağışta bulunabilirler.’’ Dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ORGAN, BAĞIŞININ, ÖNEMİ, ANLATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı