Haber
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 17:44 Bu haber 1183 kez okundu
 
Otlar büyüdü, sazlık oldu
Üzülmez deresi bir türlü ıslah olmuyor!
GÜNDEM Haberi
Otlar büyüdü, sazlık oldu

 

Zonguldak kent merkezinin ortasından geçen ve yıllardır ıslah olmadığı gerekçesiyle tepki gösterilen Çaydamar ve Üzülmez deresi yine perişan bir halde, ıslah olmayı bekliyor.

Siyasetçilerin her seçim döneminde “ıslah edileceği” şeklindeki vaatleri de yerine getirilmezken, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir Üzülmez ve Çaydamar derelerinin ıslahı konusunda gerek DSİ Bölge Müdürlüğü’ne, gerek Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’ne bizzat dosya vererek derenin ıslah edilmesini istemişti.

Zonguldak’a en fazla gelen Bakanlar arasında bulunan ve her gelişinde il genelinde birçok yatırım ve hizmet gerçekleştiren Orman ve Su İşleri Bakanı Dr. Veysel Eroğlu, kendi bölgesi olan Afyonkarahisar’daki kokarca deresini Bakanlığı döneminde ıslah edip, derenin tertemiz oluşu ve isminin de Kokarca değil, Akarca deresi haline getirilmesi ile Türkiye’de bir tek Zonguldak kent merkezinde bulunan Üzülmez ve Çaydamar deresinin bakımsızlığı ne yazık ki, siyasetçilerin de gündeminden çıkmış görünüyor.

24 Haziran tarihinde yapılacak milletvekili erken genel seçimleri öncesinde henüz gündeme gelmeyen Üzülmez ve Çaydamar deresi her yaz döneminde otları temizlenirken, bir yıl içerisinde yine otlar büyüyüp sazlık haline gelmesi vatandaşlar tarafından tepki gösteriliyor. Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Otlar, büyüdü,, sazlık, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı