Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 16:13 Bu haber 4185 kez okundu
 
“OY PATLAMASI BEKLİYORUZ”
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Metin Soydaş, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde aday adaylığı başvuru ve parti teşkilatlarındaki adaylık düşünenler için başlatılan süreci değerlendirdi.
SİYASET Haberi
“OY PATLAMASI BEKLİYORUZ”

Yerel seçimlere iddialı bir şekilde hazırlandıklarını ve başta Zonguldak Merkez olmak üzere birçok ilçede flaş isimlerle seçime gireceklerini kaydeden Soydaş, Zonguldak Belediyesi’ni kazanmaları halinde önemli projelere imza atacaklarını söyledi.

“4 İLÇEDE SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

Zonguldak Merkez ve ilçelerde sürpriz adaylarla seçime gireceklerini ve özellikle de 4 ilçede seçimi kazanacaklarını iddia eden MHP il Başkanı Metin Soydaş, “Parti teşkilatımızda, il ve ilçe yöneticilerimiz 15 Kasım 2018 son gün olarak belirlenen güne kadar istifa etmeleri gerekiyor. Tabi burada, kamu personelleri de 1 Aralık tarihine kadar istifa etmeleri gerekiyor. Şu anda merkez, ilçe ve beldelerde Milliyetçi Hareket Partisi’nin kazanabileceği aday adaylarımız var. Şu anda görüşmelerimizi sürdürüyoruz, isim olarak açıklamak istemiyoruz, doğru olmaz.  4 ilçede yola çıkacağımız Belediye Başkan adayımızla seçimi kazabileceğimizi iddia ediyorum, bu isimler flaş isimler” diyerek yerel seçimlerde sürpriz adayların olduğunu ifade etti.

“ZONGULDAK’TA EN UFAK BİR İLERLEME YOK”

AK Parti’nin genelde, CHP’nin de Zonguldak yerelde iktidar olduğunu ancak hiçbir ilerlemenin olmadığını, Karabük, Bartın, Mersin, Isparta ve Adana’da MHP’li Belediyelerin yaptıkları hizmetleri hatırlatan MHP il Başkanı Soydaş, Zonguldak’ta AK Parti iktidar olduğu dönemde Zonguldak’a hiçbir şey verememiştir. CHP’de yerelde iktidar ama bu şehre hiçbir yatırım ve hizmet verememişlerdir. CHP Zonguldak’ta yıllardır Belediyeyi yönetiyor ama Zonguldak’ta en ufak bir ilerleme yok. Burada denenmemiş olan bir tek Milliyetçi Hareket Partisi var. Karabük, Bartın bizden ayrılan iki tane vilayetimiz var, bu illerdeki hizmetleri ve yatırımları bütün vatandaşlarımız görüyor. Türkiye geneline baktığımız zaman Isparta, Mersin, Adana, Bartın, Karabük gibi Belediyelerimiz üretken belediler. Zonguldak’ta Milliyetçi Hareket Partisi’nden olabilecek her hangi bir adayımız aynı hizmetleri yapacağından eminiz. Bu seçimde Zonguldak, ilçe beldelerinden oy patlaması bekliyoruz” diye ifade etti.

“TURİZM AĞIRLIKLI PROJELERİM OLACAK”

Zonguldak Belediyesi’ni kazanmaları halinde özellikle alt yapı ve turizm ağırlıklı hizmetlere öncelik verileceğini vurgulayan Metin Soydaş, “Zonguldak Belediyesi’ni alırsak ki, alacağımıza da inanıyorum öncelikli olarak bu şehrin yıllardır yapılmayan bir alt yapısı var. Turizm ağırlıklı, yani turizm fabrikası gibi olabilecek şekilde projelerimiz var. Birinci öncelikli projemiz Ordu Ünye ve Trabzon Beşikdüzü’nde yapılan teleferik projesinin aynısını Zonguldak’ta yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: “OY, PATLAMASI, BEKLİYORUZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı