Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 18:21 Bu haber 1229 kez okundu
 
ÖZEL OKULUN BEDELİ: 13 BİN LİRA
Zonguldak genelinde; 4 Anadolu Lisesi, 2 fen lisesi, 2 Temel Lise; 4 ilkokul, 4 ortaokul, 4 okul öncesi özel okul eğitime katkı verecek.
GÜNDEM Haberi
ÖZEL OKULUN BEDELİ: 13 BİN LİRA

Geçen yıl 3 bin 300 öğrencinin eğitim gördüğü Zonguldak’taki özel okullarda, bu yılki sayının 4 bin 300 olması bekleniyor.

 

Yeni eğitim-öğretim yılına sayılı günler kala okullarda kayıtlar başladı. Bu yıl Türkiye de 1.5 milyon, Zonguldak’ta 4 bin 300 öğrencinin özel okula gitmesi bekleniyor. Geçen yıl Zonguldak’ta özel okul öğrenci sayısı 3 bin 300 olduğu öğrenildi. Zonguldak’ta özel okul ücretleri, Zonguldak’ta 13 bin liradan başlıyor. Gözlemci ve yetkililerin, velilere okul ve eğitim konusunda uyarıları ise şöyle. “Servisle en fazla 30-40 dakika uzaklıkta okul tercih edilmeli. Ekonomik yapıya uygun özel okullar tercih edilmeli. Tercih öncesi okullar ziyaret edilip kurumların fiziki özellikleri ve imkanları incelenmeli. Okulların akademik personel ve idareciler tanınmalı(Alt yapısı nasıldır, geçmiş başarıları nelerdir, okul kaç yıllıktır, mezunlar nasıl insanlardır, kimlerdir, toplumda nasıl bilinirler?) Okulun akademik başarısı tek başına tercih sebebi olmamalı”

 

Adnan KÜÇÜKVAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖZEL, OKULUN, BEDELİ:, 13, BİN, LİRA,
Yorumlar
Haber Yazılımı