PERAKENDE SATIŞ HACMİ AZALDI google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 12:02 Bu haber 5280 kez okundu
 
PERAKENDE SATIŞ HACMİ AZALDI
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Zonguldak Bölge Müdürlüğü Haziran ayı perakende satış endekslerini açıkladı.
EKONOMİ Haberi
PERAKENDE SATIŞ HACMİ AZALDI

Ülkemizde perakende satış hacmi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,2 azaldığı belirtildi.

 

PERAKENDE SATIŞ HACMİ BİR ÖNCEKİ YILIN AYNI AYINA GÖRE YÜZDE 1,2 AZALDI

 

Takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2019 yılı Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,2 azaldı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 0,7, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 1, otomotiv yakıtı satışları yüzde 2,3 azaldı.

 

PERAKENDE SATIŞ HACMİ BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE YÜZDE 2,3 ARTTI Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2019 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 2,3 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 0,3, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 3,2, otomotiv yakıtı satışları yüzde 3,2 arttı.

 

PERAKENDE CİRO BİR ÖNCEKİ YILIN AYNI AYINA GÖRE YÜZDE 14,6 ARTTI Takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro 2019 yılı Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14,6 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 17,6, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 16,5, otomotiv yakıtı satışları yüzde 5,7 arttı.

 

PERAKENDE CİRO BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE YÜZDE 1,2 ARTTI Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro 2019 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 1,2 arttı. Aynı ayda gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 2,2, otomotiv yakıtı satışları yüzde 0,6 artarken, gıda, içecek ve tütün satışları ise aynı seviyede kaldı.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: PERAKENDE, SATIŞ, HACMİ, AZALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı