Haber
05 Temmuz 2018 - Perşembe 15:42 Bu haber 1238 kez okundu
 
Profesörlerden ceviz aşı eğitimi
- Haberi
Profesörlerden  ceviz aşı eğitimi

* Üreticiyi eski aşı yöntemlerinden vaz geçirmek ve ceviz popülasyonunun aşılama yoluyla ve kültür çeşitleriyle kurulacak bahçelerle ıslah edilmesi amacıyla, üç Profesör ceviz aşı eğitimi veriyor. 
*  Zonguldak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü eğitim salonunda başlayan teorik eğitimler daha sonra bahçelerde uygulamalı olarak devam edecek. Ceviz aşı eğitimine 60 kursiyer katıldı. 

Muhammet KARAPINAR 

Zonguldak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA ortaklığında yapılan Cevizde Çeşit Islah Yoluyla Meyve ve Verimini Artırma eğitimi başladı. Zonguldak, Bartın ve Karabük bölgesindeki ceviz popülasyonunun aşılama yoluyla ve kültür çeşitleriyle kurulacak bahçelerle ıslah edilmesi amaçlanıyor. Aşı eğitimlerini  Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen, Prof. Dr. Turan Karadeniz ve Prof Dr. Faik Ekmel Tekintaş  veriyor. İl Müdürlüğü misafirhanesi toplantı salonunda teorik eğitim, uygulama bölümü ise 7-8 Temmuz tarihlerinde arazide gerçekleşecek.   9 Temmuz tarihinde teorik eğitim ve sertifika töreni ile tamamlanacak. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Profesörlerden, , ceviz, aşı, eğitimi, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı