RENKLERİN KARDEŞLİĞİ'NDE BULUŞTULAR
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 18:11 Bu haber 783 kez okundu
 
RENKLERİN KARDEŞLİĞİ'NDE BULUŞTULAR
SPOR Haberi
RENKLERİN KARDEŞLİĞİ'NDE BULUŞTULAR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren taraftar derneklerinin bir araya gelmesiyle oluşan "Renklerin Kardeşliği" adı altında kan bağışı düzenlendi.
Konu ile ilgili Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği’nden yapılan yazılı açıklama şu şekilde: 
“Dernek Başkanımız Tarkan Atik, Fenerbahçeliler Dernek Başkanı Serdar Özbek, Galatasaray Taraftarları Derneği Başkanı Timur Şen ve Trabzonspor Taraftarları Derneği Başkanı Sadık Mercan, ‘Bizim Çocuklar Hayat Kurtarıyor’ sloganıyla kan bağışı etkinliği düzenledi
Türkiye’de bu tür etkinliğin ilk defa düzenlendiğini söyleyen Dernek Başkanımız Tarkan Atik, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bu olayı Türkiye’de ilk defa biz yapıyoruz. Türkiye’de ilk defa 4 dernek bir araya geliyor ve kan bağışı etkinliği düzenliyor. Biz bunu geleneksel hale getirdik, bu senede Kızılay kan merkezinde pandemiden dolayı kan eksilmesinden dolayı, hiç kan olmamasından dolayı tekrar başkanlarımız ile bir araya geldik. Ne kadar kan bağışı yapabilirsek çok iyi olacak. Neticede bu ihtiyaç, hastalarımıza ilaç olacak.”
Üyelerimizin, diğer taraftar derneklerinin ve vatandaşlarımızın formalarını giyerek katılım sağladıkları kampanyada, Takımların her zaman kardeş olduğunu, bu tür etkinliklerin tüm Türkiye' ye yayılmasını ve bir çok takımın kardeşliğini bağdaştırmasını sağlaması açısından önemini yaşadık.”

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: RENKLERİN, KARDEŞLİĞİ'NDE, BULUŞTULAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı