SAADET PARTİSİ DÜĞÜNLERİ İPTAL ETTİ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
25 Haziran 2020 - Perşembe 14:26 Bu haber 4530 kez okundu
 
SAADET PARTİSİ DÜĞÜNLERİ İPTAL ETTİ
SİYASET Haberi
SAADET PARTİSİ DÜĞÜNLERİ İPTAL ETTİ

Coronavirüs salgını öncesi vatandaşlara kiralayan ve kaporalarını alan  Saadet Partisi Zonguldak il Başkanlığı Talip  Avcı Düğün Salonu’nu kapattı. 
Düğün Salonu’nun iptal edilmesinin Saadet Partisi İl Başkanlığına ve Mili görüşe yakışmadığını söyleyen düğün salonu mağdurları paralarını geri alamadıklarını ve mağdur edildiklerini iddia ettiler. 
 Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanlığı binasında bulunan Talip Avcı Düğün Salonu’nda koronavirüs salgını öncesi ve sonrasında vatandaşlara kiraladı. 
Yapılan davranışın milli görüşe ve Saadet Partisi’ne yakışmadığını söyleyen Mustafa Arslan, “Kına yapmak üzere Saadet Partisi İl Başkanlığı’nın üst katını tuttuk. Mart ayında salonun kaporasını verdim. 7’nci ayda kına yapacaktık, 6’nci ayda 16’sında beni arayıp salonu iptal ettiklerini söylediler. Bir gün sonra Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol'u arayarak telefonda görüştüm kendisinden bana yardımcı olmasını istedim. Ben sizinle uğraşamam, yerde veremem. Ben kendisine basına gideceğim belirtince bir anda değişti ve yumuşadı. Cuma gününe bana randevu verdi. Cuma günü beni arayacağını söylemesine rağmen aramadı. Kendisi milli görüşleri savunan bir partinin başkanı olarak bu yaptığı milli görüşe yakışıyor mu? Milli görüş demek zalime zulme karşı koyan demektir.  Hak, hukuk bilendir demek. Kendisine sormak istiyorum böyle bir milli görüşü mü? Burak Erol'un milli görüşü bu ise peşinden gidenlerin vay haline!. Verdiğim kaporayı da geri alamadım 7. ayda vereceklerini söylüyorlar. Bana bu yapılan hakaretin Saadet Partisi Genel Merkezi’ne ulaşmasını istiyorum ve Burak Erol'un samimiyetinin ve milli görüşçülüğünün sorgulanarak gerekenin yapılmasını istiyorum. Burak Erol'un milli görüşçü olduğuna inanmıyorum. Milli görüşçü olsaydı bizim yanımızda olurdu ve bize yardımcı olurdu. Ben kendi mağduriyetimi kendim giderdim. Nişanlımın evinin önü müsaitti kınamızı orada yapacağız.  Saadet Partisi'nin benim gibi 7-8 kişiyi daha mağdur ettiğini biliyorum.  Benim şansım vardı ki nişanlımın evinin önü müsaitti. Orada kınamı yapabiliyorum. Ama söz verip de sözlerini yerine getirmedikleri 7-8 kişi ne olacak?  Pandemi döneminde zaten herkes mağdur oldu. Maddi sıkıntıları var birde Saadet Partisi mağdur etti. Bu insanlar ne yapacak? Tekrar yer bul, kapora ver nasıl düğünlerini nişanlarını yapacaklar.” dedi.

DEMİR: “MAĞDURUM VE ÇOCUĞUMA DÜĞÜN YAPAMIYORUM”

Talip Avcı Düğün Salonu’nun ücretinin tamamını ödediğini ve geri alamadığını söyleyen Aydın Demir, “Saadet Partisi İl binasında düğün yapmak üzere salonun ücretinin tamamını 4-5 ay önce yatırdım. Beni 6 ayda arayıp salonu iptal ettiklerini Bakım onarım çalışmaları olduğunu söylediler. Şu anda ben mağdurum ve çocuğuma düğün yapamıyorum. Şu anda düğün yapacak salon bulamıyorum.  Saadet Partisi İl başkanını arıyorum fakat kendisine ulaşamıyorum. Yapılan bu hareket Saadet Partisi’ne hiç yakışmadı.” dedi. 

EROL: “YASAL OLARAK DÜĞÜNLERE MÜSAADE ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Talip Avcı Düğün Salonu mağdurlarına cevap veren Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, “ Parti binamız daha önce şahıs üzerine kayıtlı idi. Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanlığı binası Genel Merkezi’mize devredildi.  
Düğün salonumuz sağlık, emniyet ve salgın nedeniyle düğün yapılmasına müsait değil. Biz düğün salonumuzu kiralayan şahıslarla görüştük ve ödedikleri ücretleri geri ödedik. Yasal olarak da düğün yaptırmamız mümkün değil. Arkadaşlarımızın bizi anlayışla karşılayacaklarını umut ediyorum.”dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAADET, PARTİSİ, DÜĞÜNLERİ, İPTAL, ETTİ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı