SAADET PARTİSİ’NDE İSTİFA DEPREMİ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
21 Ekim 2020 - Çarşamba 19:43 Bu haber 1903 kez okundu
 
SAADET PARTİSİ’NDE İSTİFA DEPREMİ
SİYASET Haberi
 SAADET PARTİSİ’NDE İSTİFA DEPREMİ

Saadet Partisi'nde Sadık Kar, Musa Yüce, Yusuf Çetin, Mehmet Yaman ve Mustafa Tilki, Samet Tuna Güngör ile beraber 8 il yönetim kurulu üyesi, Alaplı, Ereğli, Kozlu, Kilimli ve Merkez İlçe Başkanları ile yönetim kurulu, kadın kolları ve gençlik kolları teşkilatlarının büyük çoğunluğu görevlerinden istifa ettiler.

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanlığında düzenlenen toplantı ile ilgili İl Başkanlığına adaylığını açıklayan ancak Genel Merkezin aldığı karar sonrasında Mehmet Yaman beraberinde ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte açıklama yaptı.

Yaman, açıklamasında; “Bilindiği üzere Saadet Partisi İl Olağan Kongresi öncesi, Genel Merkezi’mizde ilimizde, milli görüş ilkelerine uymayan, bazı yanlış uygulamaların olduğu ve bunların düzeltilmesi gerektiği konusunda müracaatımız oldu. Genel merkezimin gerekli tepkiyi zamanında vermemesi sebebiyle 2nci bir liste çalışması yaptık. Bu çalışmaya il yönetim kurulu üyelerimizin çoğunluğu ve ilçelerimiz destek verdiler. Bizlerin bu çalışmaları sonrası, Genel merkezimi geçte olsa bir ekiple gelerek ilimizde bir araştırma yaptı. Bu araştırma sonucu ilimiz kongresine eski başkan ile tek liste halinde gidilmesine karar verildi. Verilen bu karar eski durumun devamı olduğundan bizim için değişen bir şey olmadı. Bu son durum karşısında bizler, yani olumsuz uygulamaların değişimini isteyenler olarak, bulunduğumuz görevlerimizden çekilerek tepkimizi belirtiyoruz. Kongre sonrası olan il yönetiminin ve ilçe teşkilatlarının kendileri tarafından kurularak çalışmalarına devam etmesini sağlamış oluyoruz. Bizler milli görüşçüler olarak partimizden istifa etmiyoruz. Süreci izleyerek milli görüşün diğer kurumlarında hakkın hâkim kılınması için çalışmalara devam edeceğiz.” dedi.

Saadet Partisi İl Başkanlığı’nda yapılan toplantının ardından İl Yönetimi’nden 7 asil 1 yedek üye.  Alaplı İlçe Başkanı Erhan Uslu ve 5 ilçe yönetim kurulu üyesi. Ereğli İlçe Başkanı Hasan Soyer ve 6 ilçe yönetim kurulu üyesi.  Kilimli İlçe Başkanı Mustafa Tilki ve 8 yönetim kurulu üyesi.  Kozlu İlçe Başkanı Evren Vural ve 7 ilçe yönetim kurulu üyesi.  Merkez İlçe Başkanı Recep Horozoğlu ve 13 ilçe yönetim kurulu üyesi.  İl Müfettişi Sadık Kar ile İl Yönetim Kurulundan 8 üye ve son dönemde milletvekili adaylığı yapmış olan Yusuf Çetin, Samet Tuna Güngör ve Gökhan Göktaş görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: , SAADET, PARTİSİ’NDE, İSTİFA, DEPREMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı