SAĞLIK’TA RANDEVULU SİSTEME GEÇİLDİ
Haber
03 Haziran 2020 - Çarşamba 13:15 Bu haber 3615 kez okundu
 
SAĞLIK’TA RANDEVULU SİSTEME GEÇİLDİ
SAĞLIK Haberi
 SAĞLIK’TA RANDEVULU SİSTEME GEÇİLDİ

 Zonguldak’ta  Covid- 19 Pandemisinin halen devam etmesi nedeniyle normalleşme sürecinde sağlık’ta randevu sistemi başlıyor.

Konu ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü. Dr. Ertuğrul Güner şöyle açıklama yaptı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi ;

“Covid-19 Pandemisinin tam olarak geçmediği için  Covid-19 pandemisinin tam olarak sonlanmaması nedeniyle risk halen devam etmektedir. Bu süreçte hastalarımızın ve çalışanlarımızın güvenliğinin sağlanması ana hedeflerimizdendir. Bakanlığımızın Bilimsel Danışma Kurulunun hazırladığı Covid-19 Pandemisinde Normalleşme Döneminde Sağlık Kurumlarında Çalışma Rehberi doğrultusunda, hastanelerimizde verilen hizmetler acil durumlar hariç randevulu olacaktır.  Randevusu olmayan hastalar acil değil ise randevu sistemine yönlendirilecektir. Bu nedenle hastanelerimize ve ağız diş sağlığı merkezlerimize başvuracak hastalarımızın internet veya telefon ile (MHRS:182) randevu alması ve randevu saatlerinde sağlık kuruluşlarımızda olması gerekmektedir. “ dedi.

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , SAĞLIK’TA, RANDEVULU, SİSTEME, GEÇİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı