google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 15:39 Bu haber 1537 kez okundu
 
SAHİPSİZ ZONGULDAK... YATIRIM PROGRAMINDA YİNE YOK!
SPOR Haberi
SAHİPSİZ ZONGULDAK... YATIRIM PROGRAMINDA YİNE YOK!

Yıllardır Stadyum konusunda sesini duyurmaya çalışan Zonguldak’ın talebi 2020 yılı için bir kez daha geri çevrildi. 60 yıldır Zonguldak Kömürspor’un iç saha maçlarına ev sahipliği yapan Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nun yerine yeni bir stadyum yapılması yine hayal oldu. 3 yıl önce projenin onaylanmasına rağmen stadyum ile ilgili hiç bir gelişmenin olmaması nedeniyle Zonguldaklı vatandaşlarından bir kez daha ‘Sahipsiz Zonguldak’ sesleri çıkmasına neden oldu.

VATANDAŞLARIN CAN GÜVENLİĞİ TEHLİKEDE

Hemen hemen her alanda Türkiye’nin gerisinde kalan Zonguldak, spor yatırımları konusunda da çok sayıda ili geriden takip ediyor. Profesyonel ligde mücadele eden takım olmasına rağmen Zonguldak Kömürspor’un iç saha maçlarının oynandığı Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu, hem zemin konusunda hem de tribünler konusunda taraftarlara ve takıma büyük sıkıntı çıkarıyor.  Duvarlarda meydana gelen çatlaklar ise müsabakayı seyretmeye giren vatandaşların can güvenliğini tehdit ediyor. Stadyumun kullanıma elverişsiz hale gelmesine rağmen, Zonguldak’a yeni bir stadyum yapılmıyor.

BEKLENTİ VEKİLLERDEN

Seçimler öncesinde takımı antrenmanlarda ziyaret eden milletvekillerinin verdikleri ‘Yeni Stadyum’ sözlerinin üzerine büyük beklenti içerisine giren Zonguldaklı vatandaşlar, projenin 2020 yatırım programına alınmaması üzerine, ‘Vekiller Ankara’da Zonguldak için bir stadyum talebinde bulunamıyorlar mı? Vekillerin sıklıkla stadyum sıkıntısını dile getirmeleri gerekiyor. Sahipsiz Zonguldak!’ şeklinde yorumlarda bulundular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAHİPSİZ, ZONGULDAK..., YATIRIM, PROGRAMINDA, YİNE, YOK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı