Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

SGK’DAN KAN BAĞIŞINA DESTEK
ULAŞIMA KAPALI KÖY YOLU KALMADI
İŞSİZLİK ARTTI
Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 17:49 Bu haber 2087 kez okundu
 
ŞAMPİYONLAR ZONGULDAK’TA
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Zonguldak ev sahipliğinde düzenlenen Okullar Arası Gençler Futsal Türkiye Şampiyonası Site Spor Salonu’nda başladı. Şampiyona’nın açılış törenine Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Belediye Bakanı Muharrem Akdemir, Emniyet Müdürü Metin Turanlı, siyasiler ve spor camiasının ileri gelen isimleri katıldılar.
SPOR Haberi
ŞAMPİYONLAR ZONGULDAK’TA

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Zonguldak ev sahipliğinde düzenlenen Okullar Arası Gençler Futsal Türkiye Şampiyonası Site Spor Salonu’nda başladı. Müsabakalar öncesinde açılış töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sporcular madenci kıyafetleri giyerek törende yer aldılar. Açılış törenine Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Belediye Bakanı Muharrem Akdemir, Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Hakan Yüksel, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç ve Şoförler Odası Başkanı Osman Bahar katıldı.

Site Spor Salonu’nda 4 gün sürecek olan şampiyonada 16 takım Dünya Şampiyonası’na katılabilmek için olmak dökecek. 224 sporcunun katıldığı müsabakalar tek devre lig usulüne göre oynanacak. Genç Erkeklerde ve Genç Kızlarda gruplarını 1’inci ve 2’inci sırada tamamlayan takımlar çapraz eleme usulü eşleşecekler. Çapraz elemlerde galip gelen takımlar final kaybedenler ise 3’üncülük ve 4’üncülük maçları oynayacak. Erkeklerde ve Kızlarda gruplarını şampiyon tamamlayan takımlar ise 13-21 Mart tarihleri arasında İsrail’in Rishanlezion kentinde yapılacak olan Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazanacak.

ÇINAR: “CENTİLMENCE OYNAYACAĞINIZA İNANIYORUM”

Açılış töreninde konuşan Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, “Sizleri ağırlamaktan son derece mutluyuz. Zonguldak’ımıza ve ilimize hoş geldiniz. Buralara kadar gelmeniz birçok şeyi başardığınızı gösteriyor. Burada oynayacağınız maçların centilmence oynayacağınıza inanıyorum. Sizler bizlerin geleceğisiniz. Sizler bizler için çok önemlisiniz. Burada şampiyon olan takımımızın İsrail’de ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

YÜKSEL: “İNCE ELEYİP SIK DOKUYARAK…”

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Hakan Yüksel, “Zonguldak’a hoş geldiniz bu organizasyon bizim için çok önemli. İlimizde ilk defa okul sporlarında Türkiye Şampiyonasının yapılacak olması ve şampiyon olan takımlarımızın 13-21 Mart tarihlerinde İsrail’de yapılacak olan Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek. Bu nedenle arkadaşlarımızla birlikte ince eleyip sık dokuyarak ilimize yakışacak bir organizasyon düzenledik.’’dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞAMPİYONLAR, ZONGULDAK’TA,
Yorumlar
Haber Yazılımı