İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
“Hayaldi Gerçek Oldu”
İHH:
Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 20:48 Bu haber 1399 kez okundu
 
Sanatçılardan engellilere anlamlı destek
GÜNDEM Haberi
Sanatçılardan engellilere anlamlı destek

***Zonguldak Belediyesi Kültür Merkezi Türk Sanat Musikisi Derneği tarafından 16 engelli vatandaşa sosyal sorumluluk projesi kapsamında tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.

Çetin ÖZDEMİR

Zonguldak Belediyesi Kültür Müdürlüğü Türk sanat Musikisi Derneği tarafından, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, ihtiyaç sahibi 16 kişiye tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.
Zonguldak Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen sandalye dağıtım törenine; BKM Müdürü Abdullah Bakır, Zonguldak Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin, Kültür ve Turizm bakanlığı Devlet sanatçısı ve Samsun Sanat Merkezi Başkanı Osman Ergen ile BKM Türk Sanat Müziği korosu elemanları ile engelli vatandaşlar katıldı.

“UNUTMAYINIZ Kİ, HEPİMİZ YARINLARIN ENGELLİ ADAYLARI OLABİLİRİZ”
Türk Sanat Musikisi Topluluğu Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Muzaffer Girgin, 16 engelliye tekerlekli sandalye teslim ettiklerini belirterek, “Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında, ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimizin engellerini ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalarımızda bugün 16 kişiye tekerlekli sandalye vermek üzere derneğimiz yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte toplandık. Projemize destek verecek ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimize ulaşmakta bizleri katkı sağlayan belediye kültür müdürümüz Abdullah Bakır'a Zonguldak Sakatlar Derneği'ne teşekkür ediyoruz. Ayrıca sandalye bağışında bulunan, Zonguldak’tan Zafer Gür, Ayfer Kahveci, Güneş Şenol, Murat Özdemir, Hatice Gürol, Sema Tongar, Sevgi Pamuk Betül, Gürcan Alkış ve Ankara’dan Saliha Satar bir Hakkı Kocataşa, İstanbul’dan bizlere katkı sağlayan, Hasibe Tuğba Kağan Tamer Peker, Esra Eraslan, Feray Evcil Sezgin Dalcı, Sezen Şimşek, Furkan Abay Ebubekir Yılmaz, Gökhan Aydınlık ve Emrah beye teşekkür ediyoruz. Amerika'dan bizlere anneleri anısına katkı Sağlayan Aslı Gür Necioğlu ve Burhan Necioğlu çiftine sonsuz teşekkürler. Unutulmamalıdır ki, sizlerin ve bizlerin yaşadığı dünyanın dışında başka hayatlar zor şartlarda yaşamaktadır. Yaşam şartları zor olan bu engelli kardeşlerimizin bir nebze olsun yaşamını kolaylaştırmak için elimizi uzatmalıyız. Toplumumuz, musiki dışında bu sosyal yaraya parmak basmaktadır. Bundan dolayı da gurur ve mutluluk duymaktayız. Unutmayınız ki, hepimiz yarınların engelli adayları olabiliriz. Engelli kardeşlerimize zorlu yaşamlarında mutluluklar, bu projemize katkı sağlayan yardımsever dostlarımıza da teşekkür ediyoruz. Sağlıklı, mutlu, engelsiz ve müzik dolu günler dileklerimizle saygı ve sevgiler sunuyoruz” dedi.

BAKIR: GÜZEL ŞEYLER YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ
Zonguldak Belediyesi Kültür Müdürü Abdullah Bakır da yaptığı konuşmada, Zonguldak’ın engebeli ve merdiveni bol bir şehir olduğunu belirterek, BKM olarak engelli vatandaşlara her türlü kolaylığı sağlamak için gayret gösterdiklerini ifade ederek, “Engelliler için yaşanabilir bir şehir olması lazım Zonguldak. Özelikle Belediye Kültür Merkezi topluluğu Türkiye’nin sayılı topluluklarından biridir. Ekip olarak ben onlarla gurur duyuyorum, onlar böyle güzel işlere imza atıyorlar. Şehirlerarası ilişkiler de önemli Samsun’dan gelen Türk Sanat Müziği korosundan arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. İnşallah güzel şeyler olacak, güzel şeyler yapmaya devam ediyoruz. Bu tür organizasyonlarımız olacak. Allah kimseyi engelli yapmasın diyoruz ama herkes birer engelli adayı, özellikle engelli kardeşlerimizin ailelerine Allah sağlık ve uzun ömür versin. Çünkü onlar o insanın gerçekten yaşam kaynağı” diyerek, bu sosyal sorumluluk projesini gerçekleştiren TSM topluluğuna teşekkür etti.

ŞİRİN: BİZİ CAMİA OLARAK MUTLU ETMİŞTİR
Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin de yaptığı konuşmada, “Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi olarak ilimizde faaliyet gösteren Belediye Kültür Merkezi Türk Sanat Musikisi Derneği’ne bundan önce de yapmış olduğu etkinlikler ve bu tekerlekli sandalye dağıtımları için tüm engelli camiası adına teşekkür ediyorum. Biz her zaman şunu söylüyoruz; ilimizdeki engelli olup tekerlekli sandalye ihtiyacı olup da alamayan hiçbir engelli kalmamak kaydıyla böyle sivil toplum örgütleri ve hayırsever halkımızla birlikte işbirliği yaparak bunları aşmakta çok büyük mesafeler kat ettik. Biz dernek olarak yaptığımız sandalye dağıtımında 2 bin adedi geçmiştir. Ama verdikçe bu sorun bitmiyor, sağ olsun sanat müziği derneğimiz de bundan önce de 30-40 adet sandalye dağıtmıştı ve bu dağıtma işlemine de bundan sonra da devam edeceklerini bizlere belirtmeleri bizi camia olarak mutlu etmiştir. Ben bu anlamda tekrar tüm camiam adına bu derneğin yönetim kuruluna, üyelerine gösterdikleri özveri için teşekkür ediyorum” diye ifade etti. 
Yapılan konuşmaların ardından, BKM Türk Sanat Musikisi Derneği tarafından 16 engelli vatandaşa sandalyeleri teslim edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sanatçılardan, engellilere, anlamlı, destek,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı