SAYIŞTAY DENETÇİLERİ 833 BİN TL’NİN TAHSİS EDİLMESİNİ İSTEDİ
Haber
09 Haziran 2020 - Salı 11:55 Bu haber 3629 kez okundu
 
SAYIŞTAY DENETÇİLERİ 833 BİN TL’NİN TAHSİS EDİLMESİNİ İSTEDİ
GÜNDEM Haberi
SAYIŞTAY DENETÇİLERİ 833 BİN TL’NİN TAHSİS EDİLMESİNİ İSTEDİ

Zonguldak İl Özel İdaresini denetleyen Sayıştay denetçileri 2019 yılında başkent elektrik Firması için ödenen 833 bin TL’nin geri tahsisine  karar verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP)’li İl Genel Meclisi Üyesi Hayrettin Kartal, Zonguldak halkının hakkı olan 833 Bin TL ‘nin mutlaka Başkent elektrikten geri alınması gerektiğini söyledi.

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP’li il genel Meclisi Üyesi Hayrettin Kartal, “Dünkü İl Genel Meclisi birleşiminde 2019 yılı kesin hesap raporu gündeme geldi. Zonguldak genelinde 34 tane trafo kurulumu ve enerji nakil hatları ile ilgili ücretini ödedi ve yaklaşık 833 bin TL bir para var. Sayıştay bu paranın mutlaka başkent elektrikten tahsil edilmesini istiyor, ve özel idare de Sayıştay’ın verdiği raporda 8 Mayıs 2019 Tarihi itibari ile başkent elektrikten bu paranın tahsil edilmesinin talep edildiği, ama 13 ay geçmesine rağmen halen başkent elektrik bu parayı İl özel İdareye ödememiş. Başkent elektrik ödemeye de yanaşmıyor. Bu para  Zonguldak halkının parasıdır. Yasal faizleri ile birlikte bu paranın mutlaka il Özel idare ye geri ödenmesi gerekiyor. Özel idari bu parayı talep etmiş ama başkent elektrik sanki naz ediyor öderiz deyip sallıyor.” dedi.

Haber : Muhammet KARAPINAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAYIŞTAY, DENETÇİLERİ, 833, BİN, TL’NİN, TAHSİS, EDİLMESİNİ, İSTEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı