‘Seçmenlerimizin memnuniyetini hedef belirledik’ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
24 Kasım 2017 - Cuma 12:44 Bu haber 4462 kez okundu
 
‘Seçmenlerimizin memnuniyetini hedef belirledik’
‘Seçmenlerimizin memnuniyetini hedef belirledik’
- Haberi
‘Seçmenlerimizin memnuniyetini hedef belirledik’

AK Parti Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı 24. Dönem Malatya Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı, Türkiye ekonomisinin yol haritasında şehir ekonomilerinin önemli bir adım olduğunu belirterek “Cumhurbaşkanlığı, milletvekili ve yerel seçimlerin gerçekleşeceği 2019 yılına kadar 81 ilde ulaşabileceğimiz tüm vatandaşların ekonomik taleplerini ortaya çıkarmayı görev, bu taleplere yanıt vererek seçmenlerimizin memnuniyetini sağlamayı ise kendimize hedef belirledik” dedi.

Haber: Öznur GÜNEŞ

 

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Ekonomi İşler Başkanlığı’ nın organize ettiği 81 ilde başlattığı ‘Şehirlerin Ekonomik Beklentileri(ŞEB)” forumu gerçekleştirildi.

İlkinin Zonguldak’ta yapıldığı forumda AK Parti Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı 24. Dönem Malatya Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı, forum hakkında bilgilendirme yaptı.

Dedeman Otel’de yapılan foruma; AK Parti il Başkanı Zeki Tosun, Merkez ilçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Kadın Kolları Başkanı Züleyha Yazıcı Arıman, Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk, ilçe başkanları, belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları katıldı. Ekonomi İşler Başkanlığı’nın belirlediği Zonguldak’ta ki sorunlar anlatılarak foruma katılan teşkilat üyelerinin görüşleri alınarak kısa sürede tekrar bir araya gelinecek.

TOSUN: “ZONGULDAK’TA ŞU ANDA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR”

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak’ta ekonomi ve sosyal hayatta daha güzel şeylerin olacağını belirterek şunları söyledi; “Bakanımız Cevdet Yılmaz Bey’in selamlarını iletiyorum. Akademik destek alarak şehirlerimizin ekonomilerini nasıl güçlendirebiliriz? Bu konuda hep beraber bir fikir terakkisi yapacağız. Üniversitemizin desteğiyle bunu yapıyoruz. Bu toplantıda Zonguldak’ımızı daha ileriye götürecek konuları hep beraber tespit edeceğiz. Böyle bir çalışmayı Zonguldak’tan başlattığı için Ekonomi işler Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bize destek veren üniversitemize de teşekkür ediyoruz. Bundan sonra Zonguldak için ekonomik ve sosyal hayatta daha güzel şeyler olacak. Zonguldak’ta şu anda güzel şeyler oluyor. Bu çalışmaları il başkanı olmadan öncesinde ve sonrasında da bakanlarımız, başbakanımız, cumhurbaşkanımız düzeyinde yetkililerle görüşerek bunlara katkı vermeye çalışıyoruz. Gece gündüz çalışıyoruz, bu toplantıdan umutlu ayrılacağız.”

FINDIKLI: “HALKTAN DİREKT OLARAK ALACAĞIMIZ TALEPLERİ SİZLERİN FİKİRLERİYLE BİR ARAYA GETİRECEĞİZ”

Fındıklı, konuşmasında şunları söyledi; “81 ilde gerçekleştireceğimiz Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu kapsamında bugün burada sizlerle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Büyük ve zengin bir ülke olan Türkiye’nin her yöresinin kendine özgü bir yapısı ve her şehrinin birbirinden farklı ekonomik ihtiyaçları bulunuyor. Şehirlerin mevcut durumlarına göre şekillenen yatırımlar ise bu ihtiyaçların karşılanmasında hayati bir önem taşıyor. ŞEB Forumu’nun Amacı; AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığı olarak düzenlemekte olduğumuz Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu kapsamında Türkiye'de son 15 yılda 81 ilde gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilecek olan tüm yatırımları, bu yatırımların düzeyini, ve yatırımların hayat geçmesinin önündeki engellerin neler olduğunu tespit edip, Türkiye ekonomisi üzerinde mikro düzeyde incelemeler yapmayı hedefliyoruz. Her ilin sanayiden tarıma, turizmden eğitime kadar fotoğraflarını çekerek geçmişte yapılan ve hala memnuniyet duyulan işleri, inşa sürecinde olan altyapı ve üstyapı çalışmalarını, yatırımları ve vatandaşın hükümetten öncelikli beklentilerini ön plana çıkaracağız. ŞEB Forumu’nun Yöntemi; Üç aşamalı olarak yürüteceğimiz bu projenin 1.İlk ayağını teşkilat mensuplarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz toplantılar oluşturuyor. Bu toplantılarda partimizin illerdeki temsilcileriyle bir araya gelerek her ilin mevcut siyasi ve sosyoekonomik durumu nezdinde ihtiyaç duyduğu yatırımları masaya yatıracağız ve istişarelerde bulunacağız. 2.İkinci olarak iş çevreleri, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştireceğimiz toplantıda, şehirlerde ekonomiyle ilgili kesimlerin görüşlerine yer vereceğiz. Ortak hedef ve politikaların belirlenmesinde ilgili paydaşların görüşlerini almak ve verimli sonuçlar elde etmek bizim için oldukça hassas bir konu. Bu yüzden şehirlerin ekonomik ihtiyaçlarını sektörel bazda ve en detaylı şekilde ele alarak mevcut durumu görünür kılmayı hedefliyoruz. 3.Üçüncü aşamada halkla yüz yüze anket gerçekleştirilerek her ilin ekonomik perspektifini ve önceliklerini en birinci ağızdan görmek ve duymak istiyoruz. Halktan direkt olarak alacağımız bu talepleri sizlerin fikirleriyle bir araya getirerek kapsamlı ve detaylı bir çalışma ortaya koymayı amaçlıyoruz.”

FINDIKLI: “TÜRKİYE EKONOMİSİNİN YOL HARİTASINDA ŞEHİR EKONOMİLERİ ÖNEMLİ BİR ADIM OLARAK DURUYOR”

“ŞEB Forumu’ndan Beklentiler Neler? Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu’nda şehir bazlı bir ihtiyaç-beklenti çalışması yapılarak, Türkiye ekonomisinin makro düzeyde gösterdiği başarılı performansın görünürlüğü ve etkisi somut bir şekilde arttıracaktır. Burada ülke ekonomisi adına ciddi önem taşıyan şehirlerin ekonomiye ivme kazandıracak simge yatırım ihtiyaçları gün yüzüne çıkmış olacaktır. Vatandaşlarımızın kendi illerinde hangi yatırımı veya projeyi görmek istediğini öğrenecek olmamız en temel kazananlarımızdan birini oluşturuyor. Vatandaşların taleplerini öncelikli yatırım listeleri hazırlayarak, bu yatırımları şehirler düzeyinde somutlaştırarak ve her bir şehri bir veya bir kaç projeyle kodlayarak hayata geçirmiş olacağız. En önemlisi de özellikle hangi şehir hangi sektörle ön plana çıkıyorsa o sektöre yönelik yatırımların arttırılması ve desteklenmesiyle şehirlerin gelişmişlik düzeyini arttırmayı, işsizliği azaltmayı hedefliyoruz. 2019'a Doğru öte yandan bu çalışmanın her bir şehrin ekonomide beklentilerinin karşılanacağına dair vatandaşlar üzerinde pozitif bir algı oluşturacak olması 2019 seçimleri öncesinde büyük bir önem taşıyor. Cumhurbaşkanlığı, milletvekili ve yerel seçimlerin gerçekleşeceği 2019 yılına kadar 81 ilde ulaşabileceğimiz tüm vatandaşların ekonomik taleplerini ortaya çıkarmayı görev, bu taleplere yanıt vererek seçmenlerimizin memnuniyetini sağlamayı ise kendimize hedef belirledik. Dolayısıyla 2019 yılı için hedeflediğimiz Türkiye ekonomisinin yol haritasında şehir ekonomileri önemli bir adım olarak duruyor. Türkiye çapında gerçekleştireceğimiz toplantılar ve halkla yüz yüze anketlerle 2019 seçimlerine güçlü bir hazırlık yaparak seçmen ve parti arasındaki bağları daha da kuvvetlendireceğiz.”

FINDIKLI: “BİZİ DİĞER PARTİLERDEN AYIRAN HALKIN BEKLENTİLERİNE GÖRE ŞEKİLLENDİRİP UYGULAYAN BİR PARTİ OLMAMIZ”

“ŞEB Forumu’nun Etki ve Sonuçları Seçim öncesinde seçmenlerin beklentilerini ve taleplerini önceden belirleyerek seçmenlerin yaşadıkları şehirlerde ulusal ekonomik gelişmeyi yerel bazda hmelerini sağlayacağız. Bizi diğer partilerden ayıran ve farklı kılan politikalarımızı halkın beklentilerine göre şekillendirip uygulayan bir parti olmamız. 15 yıldır benimsediğimiz bu yaklaşım başarılarımızın altında yatan en önemli faktörlerden biri. Önümüzdeki süreçte de bu yaklaşıma sıkı sıkıya bağlı olacağımızı bu çalışma kapsamında bir kez daha dile getirmek istiyorum. Türkiye’nin her bir şehrinin yatırım ve projelerle ön plana çıkacağı yarınlarda ekonomik istikrarımızı mikro düzeyde kazanımlarla taçlandıracağız. Şehirlerin ekonomik beklentilerinin karşılanacağı bu çalışma Türkiye ekonomisinin yüksek, sürdürülebilir ve kapsayıcı büyüme hedeflerine ulaşmasında ve küresel ekonomiler arasında bir üst lige taşınmasında kaldıraç rolü üstlenecektir. Sözlerime son verirken Türkiye’nin her bir ilinin kapsama alındığı bu proje vasıtasıyla sizlerle bir araya gelmekten memnuniyet duyduğumu dile getirerek hükümet olarak uygulamaya koyacağımız her bir politikanın sizlerin ürünü olduğunun tekrar vurgusunu yapmak istiyorum. Bizlere vereceğiniz fikirler için şimdiden teşekkürlerimi iletiyor hepinizi muhabbetle selamlıyorum.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Seçmenlerimizin, memnuniyetini, hedef, belirledik’,
Yorumlar
Haber Yazılımı