Haber Detayı
11 Ocak 2017 - Çarşamba 17:52 Bu haber 1152 kez okundu
 
Şehidin adını Kızılay yaşatacak
Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Ömer Selim Alan çarşı merkezine yapılan Kan Alma biriminin inşaat çalışmalarını inceledi.
GÜNDEM Haberi
Şehidin adını Kızılay yaşatacak

  • İnşaatın bir hafta içinde tamamlanacağını ve en geç 20 Ocak’ta hizmete gireceğini belirten Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Ömer Selim Alan Beşiktaş Arena’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden Polis Memuru Hasan Bilgin’in Kızılay kan Alma Merkezine verileceğini ifade etti

Haber: Seda FİDAN

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Ömer Selim Alan çarşı merkezine yapılan Kan Alma biriminin inşaat çalışmalarını inceledi.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Ömer Selim Alan;Zonguldak merkezde tüm vatandaşlarımızın çok rahat ulaşabilerek kan bağışında bulunabileceği kan alma birimimizi tamamlamak üzereyiz. Bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde inşallah hizmete açmayı planlıyoruz. Sayın genel başkanımızın, genel başkanımızın, sayın valimiz, sayın belediye başkanımız, sayın milletvekillerimiz ve halkımızın katılımı ile inşallah kan alma birimimizi Zonguldak’ın hizmetine en kısa zamanda sokacağız. Uzun zamandan beri bunu planlıyoruz. Kan merkezimizin şehrimizin dışında kalması nedeniyle vatandaşların ulaşım sıkıntısını bertaraf etme adına çarşının merkezinde tüm vatandaşlarımızın çok rahatça ulaşabileceği, kan bağışı yapabilecekleri, bilgi alabilecekleri birimimizin içinde 3 sedye bulunacak. En geç 20 Ocak tarihine kadar hizmete sokmayı düşünüyoruz.

Beşiktaş Vodafone Arena’nın yanında geçtiğimiz günlerde hain bir saldırı oldu. O saldırıda iki tane Zonguldaklı hemşerimiz şehit düştü. Biri emniyet müdürü vefa kardeşimiz diğeri de Kozlu’da polis memuru Hasan Bilgin Kardeşimiz. Ben tekrardan kendilerine rahmet diliyorum. Şehidimiz Hasan Bilgin Kardeşimizin Zonguldak Kızılay kan merkezine 4 tane kan bağışı yaptığını biliyoruz. Biz Kızılay’da ki arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz istişarede kan alma birimimize şehit polis memurumuz Hasan Bilgin isminin verilmesini genel merkezimizden talep ettik. Şube başkanımız Sayın Nihat Aygün’ün şahsıma son aktardığı bilgilere göre yönetim kurulumuz bu talebimizi uygun görmüş. İnşallah açılışını yapacağımız kan alma birimimizin ismi şehit hasan girgin kan alma birimi olacak. İnşallah şehidimizin ismi Kızılay ile yan yana gelerek Zonguldak’ta yaşatılacak. Elimizden sadece bu geliyor şuan için. İnşallah bu hain saldırılar son bulacak. Ülke olarak birlikte huzurlu,  barış içinde günler yaşamaya devam edeceğiz. Şehidimizin ismini yaşatacağız. Zaten şehidimizin çok değerli ailesini sık sık ziyaret ediyoruz. Babası yaşar bey ile en son görüşmemizde o zaman talebimizi yapmıştık ve net bir bilgi yoktu. Sayın şube başkanımız Nihat Aygün’ün bana verdiği bilgiden sonra bizle de sizlere paylaşıyoruz. İnşallah şehidimizin ismi burada ilelebet yaşayacak. Kan merkezimize bağlı bir birim burası. Bu kan alma birimi olarak tabir ediyoruz. İçinde 3 tane sedyemiz olacak. Aynı anda 3 vatandaşımızın rahatlıkla kan verebileceği bir yer olacak. Haftanın 6 günü burası açık kalacak ve vatandaşımızın hizmetinde olacak. Yaz ayında, ramazan aylarında çalışma saatleri esnek biliyorsunuz, kan bağışlarını kabul edeceğiz. Yeter ki kan bağışı olsun ve bizde burayı açık tutalım ve vatandaşlarımıza hizmet edelim. Bir doktorumuz her gün burada kan bağışına uygun olup olmadıklarını karar vermesi için burada bulunacak. Hemşirelerimiz ile birlikte en az 4 personelimiz burada görev yapacak ve vatandaşlarımızın yedi yirmi dört emrinde olacağız” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehidin, adını, Kızılay, yaşatacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı