Haber Detayı
04 Temmuz 2017 - Salı 17:01 Bu haber 6720 kez okundu
 
ŞEMSİ DENİZER İÇİN BİR ARAYA GELDİLER
Genel Maden İşçileri Sendikası'nın merhum Başkanı Şemsi Denizer anısına bu yıl beşincisi düzenlenen “Şemsi Denizer Futbol Turnuvası” açılışı Fener Sahası’nda yapıldı. Turnuva eski futbolcu Hacı Kara tarafından organize ediliyor.
SPOR Haberi
ŞEMSİ DENİZER İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Genel Maden İşçileri Sendikası merhum başkanı Şemsi Denizer anısına geleneksel hale getirilerek, bu yıl beşincisi düzenlenen “Şemsi Denizer Futbol Turnuvası” Fener Sahası’nda yapılan açılış ile başladı. Turnuvanın açılışına önceki sezonlarda Zonguldakspor’da forma giyen futbolcular yer aldı. Zonguldaklı eski futbolcu Hacı Kara’nın organizatörlüğünü yaptığı turnuvanın açılışında Kırmızı formalı ve Beyaz formalı ekipler şöhretler maçında karşılaştı.

Başta Zonguldakspor olmak üzere birçok takımda forma giyen Özkan Cinel, Hacı Demir, Birol Yılmaz, Selahattin Bayar, Mustafa Karabela, Hasan Şenol, Turgay Gürel gibi önemli birçok isim turnuvada yer aldı. Eski futbolcuların yeniden tüm hünerlerini sergiledikleri turnuvada karşı karşıya geldiler. Fener sahasının yarı alanında 20’şer dakika üzerinden oynanan şöhret maçı seyircilerin gözlerinin pasını sildi. Eski futbolcuların attığı goller gençlere taş çıkardı. Maçın sonunda Kırmızılı formalı ekip maçı 4-3 kazandı. Turnuvanın sonunda şöhretler karmasında forma giyen eski futbolculara turnuvanın organizatörü Hacı Kara tarafından madenci heykeli hediye edildi. Şöhretler karmasının ardından 45 yaş altında Boca Juniors ile Rat Fener sahasında karşı karşıya geldi. Rat, Boca Juniors’u 6-3 yenerek ilk galibiyetini aldı.

“KAZASIZ BELASIZ GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Turnuvanın organizatörlüğünü yapan eski futbolcu Hacı Kara, Şemsi Denizer ismini yaşatmak için böyle bir turnuvada yer aldıklarını ve düzenlediklerini ifade ederek, “Turnuvanın bu yıl beşincisini düzenliyoruz.  45 yaş altında, Terakki, Kozlu Belediyespor, Paşa Kebap, Muslu Belediyespor, 202’ler, Fındıksuyu, İkinci Makas, Tepebaşı, Genç Zonguldaklılar, Boca Juniors, Rat, Çaydamar, Veteranlar’da ise Ereğli Belediyespor, Kozlu, Çaydeğirmeni Belediyespor, Japon Pazarı, Gelik, Tepebaşı, TTK, Memoli Kuruyemiş, Kilimlispor, Zeki Çolak gibi takımlar yer alıyor. Turnuvanın Temmuz ayı sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. 45 yaş altı gençlerde şampiyon takımımıza Bin TL ve kupa, Veteranlar da ise şampiyon olan takıma kupa vereceğiz. Turnuvanın kazasız belasız geçmesini temenni ediyorum.” dedi.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞEMSİ, DENİZER, İÇİN, BİR, ARAYA, GELDİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı