SERVET ÜSTÜN SÖYLEMİŞ! google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
14 Ocak 2021 - Perşembe 12:20 Bu haber 918 kez okundu
 
SERVET ÜSTÜN SÖYLEMİŞ!
Karaman’da yaşanan saldırı olayının ardından Ali Karakaya İNANIŞ’a konuştu
GÜNDEM Haberi
SERVET ÜSTÜN SÖYLEMİŞ!

* İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen’in Karaman Belediyesi’nin Türkiye İş Kurumu  (İŞKUR) aracılığı ile Toplum Yararına Çalışma Programı  (TYP) ile işe alımlarıyla ilgi yaptığı açıklamanın ardından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) iltisaklı Ö.A.A’nın belediyede çalışmaya başladığı ortaya çıkmıştı.
* Kamuoyuna yansıyan gelişmeler sonrasında Karaman Belediyesi’nde iş başı yapan Ö.A.A’nın soruşturma raporunun olumsuz geldiği ve bu sebeple belediyede ki iş akdinin fesh edildiği açıklandı. Karaman Beldesi’nde yaşanan gelişmeler üzerine AK Partili bir belediyenin ve belediye başkanının FETÖ ile bu şekilde mi mücadele ettiği sorusu kamuoyunu tedirgin etti.
* Diğer taraftan Ö.A.A’nın babasının ‘Bu olanları basına sen sızdırdın’ diyerek İYİ Parti Karaman Belde temsilcisi Ali Karakaya’yı darp ettiği ortaya çıktı. Karaman’da yaşanan olayda Karakaya’nın saldırıya uğradıktan sonra kolluk kuvvetlerine şikayette bulunduğu açıklandı. Karakaya’nın en çarpıcı iddiası ise haberleri gazetelere servis eden kişinin Ali Karakaya olduğunu Ö.A.A’nın babasına Karaman Belediye Başkanı Servet Üstün’ün söylediği yönünde oldu.
* İNANIŞ Gazetesi’ne olayın detayları hakkında bilgi veren Karakaya, dedikodu üzerine şahsın kendisine saldırdığını dile getirdi. Ali Karakaya, Ö.A.A’nın babasının kendine saldırdığını ve sol kulağının altına yumruk attığını belirtti. Karakaya açıklamasında, “Saat 15:00 sıralarında biz şahısla karşılaştık. Bu esnada Ö.A.A’nın babası bana saldırdı. Bana ‘Gel lan buraya O… Ç…’ dedi. Yumruklarıyla üstüme yürümeye başladı. Yumruğu sol kulağımın üstüne geldi. Ben de ‘Beni niye suçluyorsun’ dedim. Daha sonra dışarı çıkarken bana yine saldırdı. Ben daha sonra karakola gittim. Komutana olanları anlatım şikayet ettim. Bana suçsuz yere sosyal mesafeyi ihlal etmekten ceza yazdılar. Karaman ile ilgili çıkan haberleri benim gazetelere verdiğim iddiasını ban saldıran şahsa Servet Üstün söylemiş.” dedi. 
ÖZEL Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: SERVET, ÜSTÜN, SÖYLEMİŞ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı