İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Bir gecede 3 okul soyuldu
Haber Detayı
07 Ocak 2017 - Cumartesi 10:35 Bu haber 1822 kez okundu
 
Sevenleri sonsuzluğu uğurladı
Zonguldak eski Baro Başkanlarından Av. Kaya Taşçakmak vefat etti. Taşçakmak için dün Adliye önünde tören düzenlendi ve Acılık Hz. Ali Camii’sinde kılınan ikindi namazının ardından Kozlu aile mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.
YAŞAM Haberi
Sevenleri sonsuzluğu uğurladı

Adliye önündeki törende konuşan Baro Başkanı Kerem Ertem, “Baro kurumuna çok değer verirdi. Baromuzun ilkeleri ve değerlerine bağlılık mesleğinin ayrılmaz parçası idi. Onun ekolü meslek ilkeleri egemenliğine dayanırdı. Emeğin yanında yürüdü. Alanlardan mahkeme salonlarına, gazete sütunlarından kitap sayfalarına, konferanslara varan sosyal hayatını doğruları ve kurallarıyla yaşadı. Bağımsızlığından ve akılla yaşamak umdesinden hiçbir zaman taviz de vermedi bu yolundan da ayrılmadı” dedi.

HABER:Çetin ÖZDEMİR

Zonguldak’ın sevilen Avukatlarından ve eski Baro Başkanlarından Av. Kaya Taşçakmak önceki gün vefat etti.

Değerli büyüğümüz Avukat Kaya Taşçakmak için Zonguldak Adliyesi önünde tören düzenlendi. Törene; Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı H. Hakan Yağız, Başsavcı vekili Ahmet Yıkılmaz, Baro Başkanı Av. İbrahim Kerem Ertem’in yanı sıra çok sayıda meslektaşları, adliye personelleri ve yakınları ile sevenleri katıldı.

ADLİYE ÖNÜNDE TÖREN DÜZENLENDİ

Adliye önünde düzenlenen törende konuşan Baro Başkanı Kerem Ertem,  Avukat Kaya Taşçakmak’ın mesleğini ilkeli bir şekilde yaptığına inandığını belirterek, “Bir mücadele adamıydı. Mücadelesini mesleğini kullanarak değil, mesleğini büyüterek yüceltendi. Halkın yanındaydı; halkın beklentileri onun beklentileri, halkın talepleri onun talepleriydi. Haklının sesiydi yazdıkları, şiirleri anektodlariyla…

Mesleğini ilkeli yaptığına şahidim. Birçok üstadımız da bana katılacaktır ki avukatlık mesleğini ilkeleriyle anlatır ilkeleriyle yaşatır ve bize hep tekrarlatırdı.

Ruhsatımı Kaya Başkanımdan aldım. Her başım sıkıştığında her önemli kararlarımda onun fikirlerini almak için randevu taleplerime hep babacan tavrıyla kucak açmıştır. Biri hakkında değerlendirme yapacak ise kesinlikle peşin fikirle yola çıkmazdı. Dinler ve anlamak için kendisini yorardı. Demokrattı ve demokrasiyle hayatını bağdaştıranlardandı.

Baroya çok önem verirdi. Yorucu yıllarda kardeşin kardeşin peşinden koştuğu yıllarda, kardeşliği hatırlatanlardan biriydi.

Baro kurumuna çok değer verirdi. Baromuzun ilkeleri ve değerlerine bağlılık mesleğinin ayrılmaz parçası idi. Onun ekolü meslek ilkeleri egemenliğine dayanırdı. Emeğin yanında yürüdü. Alanlardan mahkeme salonlarına, gazete sütunlarından kitap sayfalarına, konferanslara varan sosyal hayatını doğruları ve kurallarıyla yaşadı. Bağımsızlığından ve akılla yaşamak umdesinden hiçbir zaman taviz de vermedi bu yolundan da ayrılmadı. Eleştirmekten çekinmez eleştirmeden önce mutlaka dilerdi.” dedi.

“BABACAN KADİRŞİNAS TAVRINIZLA BİZE ÖRNEK OLDUNUZ”

Eski Baro Başkanlarından Kaya Taşçakmak’ın, Zonguldak Barosu’na önemli katkılarının da bulunduğunu hatırlatan Ertem, “Gerçekten de Kaya abinin önünde, onun yüreği ve insanlığı karşısında ölüm de sessiz ve naif yürümüştür.

Kaya abi, baromuzun kültürüne yaptığınız unutulmaz katkılarınıza, mesleğimizin sosyal sorumluluk ödevine gönüllü katkılarınıza, sizin adınızla müsemma bireysel duyarlılığınıza müteşekkiriz.

Kaya abi, mesleğe yönelik haksızlıklara karşı kaya gibi duruşunuz, meslektaşlarınızla alakalı mevzularda babacan kadirşinas tavrınızla bize örnek oldunuz.

Burada sizi unutmayacak meslektaşlarınızla uğurlanıyorsunuz. Bize hakkınızı helal edin.

Hepimizin bütün sevenlerinin başı sağ olsun. Mekânınız cennet olsun Kaya abi.” diye konuştu.

MESLEKTAŞLARI VE DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI

Adliye önünde düzenlenen törenin ardından Acılık Hz. Ali Camii’sine getirilen Kaya Taşçakmak, kılınan ikindi namazının ardından Kozlu aile mezarlığında toprağa verildi.

Cenazeye; Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, CHP eski Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Kilimli Belediye Başkanı Ali Arslankılıç, Baro Başkanı İbrahim Kerem Ertem, Zonguldak eski Belediye Başkanı Secaattin Gonca, Zonguldakspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, TTK eski Genel Müdürü Rıfat Dağdelen, GMİS eski Başkanı Ramis Muslu, Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, Marangoz ve Mobilyacılar Odası Başkanı Hikmet Hacıabdurrahmanoğlu, CHP’li İl Genel Meclisi Grup Başkan vekili Fikret Zaman, Eğitim-İş Zonguldak Şube Başkanı Metin Kahveci, AK Parti İl Başkan yardımcısı Abdulkerim Gün, TMMOB Maden Mühendisleri Odası Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı’nın yanı sıra meslektaşları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş Zonguldak’ın sevilen ismi eski Baro Başkanı Kaya Taşçakmak’ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sevenleri, sonsuzluğu, uğurladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı