google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 15:17 Bu haber 3612 kez okundu
 
SEYFETTİN CEYLAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
SİYASET Haberi
SEYFETTİN CEYLAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kozlu İlçe Başkanı Seyfettin Ceylan, ilçe binasında düzenlediği basın toplantısı ile yeniden ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Seyfettin Ceylan 23-24 Kasım 2019 tarihlerinde yapılan Kozlu ilçe mahalle ve köy delege seçimlerinde büyük bir başarı göstermişti.

Ceylan, yaptığı konuşmada diğer adaylar Nuri Genç ve Yaşar Yolcu ya da teşekkür ederek birlik, beraberlik ve dayanışma anlayışıyla herkesi kucaklayacaklarını söyledi.

Partililerin büyük ilgi gösterdiği toplantıda bayan arkadaşlarına ve gençlere özellikle teşekkür eden Ceylan, 15 Aralık 2015 Pazar günü yapılacak ilçe kongresine tüm üyeleri ve partiye gönül verenleri davet etti.

CHP Kozlu Belediye Başkan adayı Cengiz Bank ve belediye Meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda Ceylan şunları söyledi.

HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ

"Değerli konuklar, basınımızın değerli temsilcileri, Cumhuriyet Halk Partisi’ne her şart altında sahip çıkan, ülkesinin ve milletinin geleceğini Cumhuriyet Halk Partisinde gören sevgili yoldaşlarım, hoş geldiniz sefa geldiniz. Bugün buraya gelerek bana onur ve gurur verdiniz. İyi ki varsınız.  Sağ olunuz, var olunuz. Değerli basın temsilcileri, değerli kardeşlerim, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezimizin ve Zonguldak İl Başkanlığımızın planladığı gibi Olağan Kongre çalışmalarımız devam ediyor. 23-24 Kasım 2019 tarihlerinde Kozlu İlçemizin, Mahalle ve Köy delege seçimlerini yaptık. Sağ olsunlar üye arkadaşlarımız, tercihlerini ben ve ekip arkadaşlarımızdan yana kullandılar. Buradan bir kez daha teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyorum. Bizim dışımızda seçimlere katılan Nuri Genç hocamıza ve Yaşar Yolcu arkadaşımıza da huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisine yakışır bir olgunlukla seçimlerimizi tamamladık. Kozlu da en küçük bir tartışma yaşanmadı.

GENİŞ BİR KATILIM OLDU

Kozlu ilçemizde üye arkadaşlarımızın yüzde 75’i demokratik bir olgunlukla oy kullandı. Ulaştığım bilgilere göre en yüksek katılımın olduğu ilçelerden birisi Kozlu ilçemiz oldu. Oy kullanan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu hassasiyetin önümüzdeki günlerde de devam etmesini ve tüm üyelerimizin partimizin etkinliklerine katılmasını diliyorum. Değerli kardeşlerim, Bir önceki kongrede göreve geldiğimiz ekip arkadaşlarımla elimizden geldiğince çalıştık. İlçe Başkanımız, yoldaşımız Cengiz Bank, Kozlu Belediye Başkanlığına aday olmak için istifa ettiğinde, ilçe başkanlığı görevine getirildim. Mahalle seçimlerde tüm yönetici arkadaşlarımla aktif olarak çalıştık. Ancak Kozlu’daki dengeleri değiştiremedik ve başarılı olamadık. Ben bir kez daha bütün samimiyetiyle, sahada ve çevresinde çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Değerli arkadaşlarım, Biz kongre tarihileri açıklanmadan önce ekip arkadaşlarımızla geride kalan süreci değerlendirdik ve çevremizde araştırma yaptık. Göreve devam teklifleri ağır bastı. Seçime katılma kararı aldık. Bizim sahadaki çalışmalarımızı gören ve samimiyetimize güvenen üyelerimiz, delege seçimlerinde bizi tercih ettiler ve göreve davet ettiler. Bugün hep birlikte buradayız ve onlar adına konuşuyorum. 15 Aralık 2019 Pazar günü yapacağımız Kozlu İlçe Kongremizde İlçe Başkanlığına adayım. Kozlumuz, Zonguldağımız, Partimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun.

İKTİDAR MÜCADELESİ VERECEĞİZ

Değerli yoldaşlarım, siyasetin amacı sorunlara çözüm üretmektir. Bunun için öncelikli hedef iktidar olmaktır. İktidar olmak için sağlıklı bir örgüte sahip olmak gerekir. Sağlıklı bir örgüt, iyi bir ekip çalışmasıyla kurulabilir. Biz, Kozlu da ve ülkemizde, iktidar yolunda gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya adayız. İlçe Kongremizden sonra oluşturacağımız çalışma gruplarına tüm arkadaşlarımızı davet edeceğiz. Önce üyelerimizle bütünleşeceğiz. Sonra partimize gönül vermiş ve oy veren kardeşlerimizi bu çalışmalara dahil edeceğiz. Üye sayımızı artıracağız. Her geçen gün halkımızla bütünleşecek, partimizin politikalarını mahallelerimizde ve köylerimizde en uç noktalara kadar taşıyacağız. Yoldaşlığı, kardeşliği, dayanışmayı ilmek ilmek öreceğiz.

KRİZLERE ÇÖZÜM CHP'DE

Değerli arkadaşlarım, 17 yıldır ülkemizi yöneten AKP iktidarı, içeride ve dışarıda devasa sorunlar yarattı. Ekonomik, sosyal ve siyasal krizlerle boğuşuyoruz. Terör ve savaş tehdidi altında kendini ifade edemeyen vatandaşlarımız intihara sürükleniyor. Baskı altındaki toplum, açlığını ve yoksulluğunu AKP iktidarına duyuramıyor. Yandaş gazeteler ve televizyonlar başka bir Türkiye anlatıyor. İşte böyle bir ortamda biz CHP’lilere büyük görevler düşüyor. Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var. CHP’ye sahip çıkmak Türkiye’ye sahip çıkmaktır. Gösterdiğiniz ilgi için hepinize tek tek teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun. Yaşasın, birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz. Yaşasın CHP.’’

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEYFETTİN, CEYLAN, ADAYLIĞINI, AÇIKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı