google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 15:14 Bu haber 2327 kez okundu
 
ŞİRİN SEMİNERİ DEĞERLENDİRDİ
GÜNDEM Haberi
ŞİRİN SEMİNERİ DEĞERLENDİRDİ

Engelliler Konfederasyonu tarafından 19-20 Ekim tarihleri arasında Çatalağzı Beldesi’nde gerçekleştirdiği, “Türkiye Engelliler Meclisine Doğru” kapsamında verilen semineri değerlendirdi.

Eğitim semineri ile ilgili değerlendirmede bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin konu ile ilgili olarak şunları söyledi.

Engelliler Konfederasyonunun iki yıl önce başlattığı ‘Türkiye Engelliler Meclisine Doğru’ projesi kapsamında 52 ilde kurulan İl Engelli Meclislerinin biri de kentimiz Zonguldak’ta bulunuyor. Çatalağzı Engelliler Derneği başkanı Özcan Albas’ın başkanlığını üstlendiği ve 14 engelli örgütünün temsil edildiği Zonguldak İl Engelli Meclisi’nin ilk eğitimi 19-20 Ekim tarihlerinde yapıldı. Mecliste görev alan sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine yönelik iki günlük eğitimi Engelliler Konfederasyonu’nun uzmanları Şule Sepin İçli, Selen Doğan ve İrem Coşansu Yalazan verdi.

Eğitime, Zonguldak İl Engelli Meclisini oluşturan; Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi, Kilimli Engelliler Derneği, Çatal ağzı Engelliler Derneği, Kozlu Engelliler Derneği, Kara elmas Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği, Zonguldak Umut Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Zonguldak Spastik Çocuklar Derneği, Türkiye Engelliler Spor Federasyonu, Sağlık Hizmetleri Sendikası temsilcileri katıldı.

Eğitim altı başlık altında yapıldı. Eğitim konuları şunlardı: Savunuculuk, İletişim, İzleme, Gönüllülük, Kaynak Yaratma ve Gölge Rapor Yazma.

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi olarak Engelli Konfederasyonu ve İl Engelli Meclisi Başkanı Özcan Albas’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞİRİN, SEMİNERİ, DEĞERLENDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı