Haber Detayı
25 Haziran 2017 - Pazar 18:33 Bu haber 6131 kez okundu
 
‘Siyaset yapıyoruz, düşman değiliz’
MHP il başkanı Ayan, protokol bayramlaşmasına katılmayan CHP’yi eleştirdi
SİYASET Haberi
‘Siyaset yapıyoruz, düşman değiliz’

HABER: Çetin ÖZDEMİR

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) il Başkanı Hamdi Ayan, Ramazan Bayramı dolayısıyla geleneksel hale getirilen ve Camlı Köşk’te gerçekleştirilen protokol bayramlaşma törenine katılmayan CHP il Başkanı Ahmet Altun’u eleştirdi.

Bayramların Türk toplumunu birleştiren, dargınların barıştığı, küskünlüklerin sona erdiği önemli günler olduğunu belirten Ayan, “biz Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı ve arkadaşlarımızı da orada bayramlaşmada görmek isterdik mazeretleri nedir bilmiyoruz ama onların yokluğu hissedilmiştir” dedi.

MHP’nin bayramlaşma programı birinci gün parti binasında gerçekleştirildi. Programa; MHP il Başkanı Hamdi Ayan, Merkez ilçe Başkanı Niyazi Kıransoy, il Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner, ilçe başkanları ile partililer katıldı.

Bayramlaşma programında konuşan il Başkanı Hamdi Ayan, “Bu mübarek bayramın Türk İslam alemine ve hemşerilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak inancımız odur ki, dini bayramlarımız ve resmi tatil olan bayramlarımız bizleri biz yapan, millet yapan dargınların barıştığı, küskünlüklerin ortadan kalktığı bir dönemlerdir. Bu manada çok önemsediğimiz bayramlaşma programımızı yine il teşkilatımızda, teşkilat mensuplarımızla birlikte devam ediyoruz.” diye konuştu.

“CHP İL BAŞKANI VE ARKADAŞLARIMIZLA DA BAYRAMLAŞMAK İSTERDİK”

Protokol bayramlaşmasına katılmayan CHP il Başkanı Altun’u da eleştiren Ayan, “Bugün protokolde bir eksiklik olduğunu gördük orada da ifade etmeye çalıştık. Zannediyorum ki, bu saatin erken oluşundan kaynaklanan bir eksiklik vardı orada. İnşallah kurban bayramında saat ayarlaması düzgün yapılırsa katılımın da daha fazla olacağına inanıyorum.  Çünkü önceki yıllarda yaptığımız bayramlaşmalarda o salonun daha dolu olduğunu, daha canlı ve dinamik olduğunu görmüştük. Bu bayram vesilesiyle biraz daha eksik olduğu da gözlerden kaçmadı. Tabii ki, biz Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı ve arkadaşlarımızı da orada bayramlaşmada görmek isterdik mazeretleri nedir bilmiyoruz ama onların yokluğu hissedilmiştir. Kendilerinin de buradan bayramlarını tebrik ediyorum. En azından bir sonraki bayramda da kendileri ile bayramlaşmak isteriz. Sonuçta siyaset yapıyoruz düşman değiliz. Zonguldak’ın sorunlarının birlikte çözüleceğine, birlikte sorunların halledileceğine inanan insanlarız ve bu manada bayramınızı tebrik ediyorum, cenab-ı Allah bundan sonraki bayramlara da hep birlikte huzur içinde barış ve güven ortamının tesis olduğu ülkemizde ailelerinizle birlikte, çocuklarınızla birlikte tekrar cenab-ı Allah’ın böyle günleri bize yaşatmasını nasip ve niyaz ediyorum” şeklinde ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Siyaset, yapıyoruz,, düşman, değiliz’,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı