“SİYASİ ŞOV YAPMAK İSTEDİ” google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
20 Ekim 2020 - Salı 19:30 Bu haber 2610 kez okundu
 
“SİYASİ ŞOV YAPMAK İSTEDİ”
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ayçiçek ile DEVA Partisi Merkez İlçe Başkanı Bozkurt arasındaki polemik sürüyor
SİYASET Haberi
 “SİYASİ ŞOV YAPMAK İSTEDİ”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Merkez İlçe 1. Olağan Kongresi’nde başkan seçilen Orhan Bozkurt, Sivil Toplum Kuruluşları ve siyasi partileri ziyaret etmiş son olarak ise Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Merkez İlçe Başkanlığı’ndan randevu alarak nezaket ziyareti gerçekleştirmek istemişti.
DEVA Partililere Pazartesi günü Saat 13:00’te randevu veren Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek’in toplantıya katılmaması üzerine, DEVA Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Bozkurt ‘Siyasi nezaketsizlik’ yaptıkları gerekçesi ile Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nı terk etti.
Yaşanan gelişmelerin akabinde tartışmalar devam ederken, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek İNANIŞ’a yaptığı açıklamada DEVA Partili Bozkurt’u kast ederek, “Siyasi şov yapmak istedi” ifadeleriyle yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. 
Diğer taraftan; Zonguldak’ta gündem olan gelişmelerin akabinde kulislere ise ikilinin Gazipaşa Caddesi’nde tartıştıkları iddia edildi. Görgü tanıklarının iddiası üzerine AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek ile DEVA Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Bozkurt’un karşılaştıkları ve hararetli şekilde tartışları biliniyor.
Konuyla ilgili ulaştığımız DEVA Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Bozkurt herhangi bir yalanma yapmadı. Başkan Bozkurt konuya ilişkin konuşmak istemediğini belirterek tartışmaları basın üzerinden gerçekleşmemesi gerektiğini ifade etti.

“KİMSE BİZE NEZAKET ÖĞRETECEK POZİSYONDA DEĞİL”

Diğer taraftan yine ikilinin tartıştıkları iddiaları üzerine telefonla ulaştığımız Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek ise, “Benim için hiçbir önemi olmayan bir konu bu. Bu açıklamanın hiçbir değeri de yok. Yaptıkları açıklamanın haber değeri bile yok bence. Arkadaşımız sadece kendince bir yorum yapmıştır. Belki de bu tür açıklamalara ihtiyaçları vardır. Belki de dikkati üzerine çekmek istemiştir. Benim için hiç önemi olmayan bir konu. Çünkü kastı aşan açıklamalar yapılıyor. Benim öyle bir derdim yok. Kendilerine tavsiyem olayı daha objektif değerlendirmeleri. Biz onların ayrılmasından 15 dakika sonra partideydik. 15 dakika tahammül gösteremeyen ve nedenini kendisine açıkladığımız bir durumda hala bu işi onlar uzatmak istiyorlarsa kendileri bilirler. Bizim gündemimizde dahi yok böyle bir mesele. Her işte hayra bakarım ben. Benim irademin dışında gelişen bir konuydu. Kendisine de söyledim, program dışı ani gelişen bir meseledir. Kendisine hastanede olduğumu yetişmeye çalıştığımı söyledim ama o orada siyasi şov yapmak istedi. Sanırım kendisi böyle gündeme gelmek istedi. Kendileri bilirler. Kimse bize nezaket öğretecek pozisyonda değil. 15 dakika bekleyemeyenlerin nezaket konuşma hakkı yoktur.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “SİYASİ, ŞOV, YAPMAK, İSTEDİ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı