0
Haber Detayı
28 Ekim 2016 - Cuma 19:50 Bu haber 4363 kez okundu
 
“SİZLER ADALET DAĞITICILARISINIZ”
Zonguldak Türkiye Futbol Federasyonu Hakemler ve Gözlemciler Derneği 2016-2017 futbol sezonunu açılışını yaptı. Site Spor Salonu’nda yapılan Sezon açılışına Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Sopr İL Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, Amatör Spor kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Demir’in yanı sıra hakem camiasından birçok tanıdık isim katıldı.
SPOR Haberi
“SİZLER ADALET DAĞITICILARISINIZ”

Site Spor Salonu’nda gerçekleştirilen açılış töreninde birçok isim mikrofon aldı. Konuşmaların sona ermesiyle hakem camiası Kilise Yaman Restoran’da düzenlenen akşam yemeği programına katıldı.

 

Zonguldaklı hakem ve gözlemciler Perşembe günü Site Spor Salonu’nda yapılan törenle 2016-17 sezonuna merhaba dediler. Sezon açılışına Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Zonguldak Gençlik Merkezi Müdür Hakan Yüksel, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, Türkiye Faal Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Başkanı Nurettin Demir, İl Hakem Kurulu Başkanı İlkay Güner, Klasman ve Gözlemci Erol Pesen, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, hakemler ve gözlemciler katıldı. Törende Nurettin Demir, İlkay Güner, Ahmet Karayılmaz, Muharrem Akdemir ve Kemal Demir konuşma yaptılar. Törenin son kısmında ise yeni sezonda görev yapacak hakemler hatıra fotoğrafı çektirdiler.Hakem camiası açılışın ardından Kilise Yaman Restoranda akşam yemeğinde buluştu.

NURETTİN DEMİR: “HAKEM ÇITASINI BERABER YÜKSELTECEĞİZ”

Türkiye Faal Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Başkanı Nurettin Demir, ülkenin sıkıntıları günlerden geçtiğini söyleyerek, “Bir tarafta bölücü terör örgütünün saldırıları diğer taraftan ise 15 Temmuz darbe girişimi. Spor camiası ve vatandaşlar olarak birbirimizle kenetlenmemizi ve birlikte olmamızı önemli bir dönemecinden geçtik. Gerekse son günlerde artan teröristlerin saldırıları gerekse 15 Temmuz gecesi ülkemizin birlik ve yönetimine karşı çıkan uğruna canlarına kaybeden bütün şehitlerimizin canlarına rahmet diliyor yakınlarına başsağlığı diliyorum. Biz hakemler olarak futbol ailesinin bir bireyi olarak özverili bir şekilde çalışmaktayız. Kazananın sevindiği kaybedenin üzüldüğü bir dönemde hakemlerimiz zor bir görevi üstleniyor. Hakemlik zor bir meslektir arkadaşlar. Hakemlerimiz saha da zorlu kararlar veriyor. Bu kararlarda her iki tarafı memnun etmesi oldukça güçtür. Hakemleri eleştirmek yerden yere vurmak çok kolaydır. Hakemlerin başarılı istiyorsak hakemlerimize yardımcı olmalıyız. Hakem sahada sadece maça odaklanırsa başarısız olur. Burada en büyük görev kulüplere ve bizlere düşmektedir. Hakemlerin ise çok çalışılıp adaletli olacaklardır. Sizlerin yanlış verdiği kararlar sadece sizleri değil bizleri de ilgilendirir. Yeni hakem kurulu arkadaşlarla klasman hakem çıtasını beraber yükselteceğiz.” dedi.

GÜNER: “SEBEPSİZ NEDENSİZ OLARAK YARALANIYORLAR”

İl Hakem Kurulu Başkanı İlkay Güner, 15 Temmuz darbe sürecinde ilişkisi olmayan arkadaşlarında yaralandığını ifade ederek, “Bilindiği gibi İl hakem kurulunun geç atanması Türkiye Faal Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Genel Başkanın bu açılışa gelebileceği ihtimali ile sezonumuzu geç açtık. Ülkemizin geçtiği zor süreç malum. 15 Temmuz gecesi yaşanan alçakça darbe sonrası girilen süreçte ülkemizin birliği ve bütünlüğü bozulması açısında bu darbe girişimi vatandaşlarımızın sağ duyusuyla emniyet güçlerimizin katkılarıyla berfadar edilmiştir. Ancak izlerin silinmesi oldukça zaman gerekiyor. Yapılan bu darbe girişiminde bu terör örgütüyle ilişkisi olanlar yataklık ve yandaşlık edenler tabi ki cezalandırılmalı. Zaten devletimiz yöneticilik girişimlerinde bulunuyor. Ancak camiamız bünyesinde onlarla en ufak ilişkisi olmayan insanlarda sebepsiz nedensiz olarak yaralanıyorlar. Kendim kadar emin olduğum bir önce ki İl Hakem Kurulu Başkanım Metin Cevahir’de bu konuda olmanın üzüntüsü ile incildi, kırıldı. TFF tarafından bir takım görevlerinden alındı. Ortada bir suç bir kusur yok” dedi.

KARAYILMAZ: “ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Fener sahasında artık gece maçlarının oynanmaması için bir engel kalmadığını söyleyerek, “93’üncü yılını kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı’nın daha güzel daha neşeli olmasını ümit ediyorum. Bayramınızı tekrardan kutluyorum. Sizlerin futbolun adalet dağıtıcılarısınız. En zor kimsesiz arkadaşlarımız sahanın içerisinde vurun abalıya gibi kimse yanınızda olamıyor ama dışarıda hep beraberiz. Birkaç gün içerisinde Amatör Spor Kulüpleri Başkanımız Fener sahasının ışıklandırılması konusunda telefon etti. Bizden elimizi taşın altına hep beraber koyarak bugün itibariyle gece maçı oynanması konusunda bir sıkıntımız kalmadı.” dedi.

AKDEMİR: “TÜRKİYE’DE HAKEMLİK ÜST SEVİYELERE ÇIKTI”

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, hakemlik mesleğinin zor bir meslek olduğunu vurgulayarak, “Her meslek kendi içerisinde zordur. Sizler o sahaya çıktığınızda kimsenin baskısı olmadan sahanın içerisinde adalet dağıtıyorsunuz. Bundan eminiz. Çünkü ilk hakem kurulumuz gerçekten Zonguldak’ta çok güzel çalışmalara imza atıyorlar. Artık Türkiye hakemliği üst seviyelere çıktı. Daha düne kadar Avrupa’da bile maç yönetme izni vermeyen kurumlar dünya kupasına hakemlerimize görev veriyorlar. Bu da hakemliğimizin ne kadar geliştiğinin ne kadar güzel adalet dağıttıklarının  o saha ya çıktıklarında mükemmel maç yönettiklerini göstergesi olarak FİFA bile görev veriyor. Siz değerli gençler op derece yükseldiniz. Sizlere 2016-2017 Sezonunda hepinize başarılar dilerim.” dedi.

DEMİR: “HERKES ELİNDEN GELENİ ORTAYA KOYUYOR”

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, yeni sezonun herkese hayırlı olmasını dileyerek, “Tüm zorluklara rağmen Zonguldak amatör futbolunu n gelişmesi için sporcusu  olsun, hakemi olsun, dernekler  olsun, tüm birimler olarak herkes elinden geleni ortaya koyuyor. Ayrıca Belediye başkanlarımızın da amatör futbola katkıları büyük. 2016-2017 futbol sezonunun başta hakemler, gözlemciler ve tüm spor camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 MALKOÇ: “AMATÖR SPOR’UN ÇİLESİNİ ÇEKEN KİŞİLERSİNİZ”

Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç ise törende yaptığı konuşmada, “Sizler amatör kümenin çilesini çeken kişilersiniz, bizler de amatör kümenin çilesini çeken yöneticileriz.  Sizler varsanız bizler de varız. Yeni sezonda yağmur-çamur, yaz-kış emek sarf ediyorsunuz. Sahada adalet dağıtıyorsunuz, her takıma eşit mesafede yaklaşıyorsunuz. Yeni sezonun tüm hakem camiasını hayırlı olmasını diliyorum” sözlerini ifade etti.

Fadime YILMAZ ELMA 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “SİZLER, ADALET, DAĞITICILARISINIZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı