google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 16:59 Bu haber 2017 kez okundu
 
SORUMLULAR NEREDE?
GÜNDEM Haberi
SORUMLULAR NEREDE?

Zonguldak’ta yapılan bütün işler ağır aksak ilerliyor. Yıkmanın çok kolay olduğu, yıkılan yerlerin de yapılmasının uzun yıllar aldığı Zonguldak’ta vurdumduymazlık, işgüzarlık, sorumsuzluk, işi savsaklama anlayışı hala devam ediyor.

Özellikle kent merkezinde yıkılan birçok yer, yıllardır ya yapılamamış, ya da yapımı uzun yıllar almış.

Şehrin ortasında ucube gibi duran yaklaşık 15 seneden beri de “siyasi prim yaptırmama” hırsı ile ortada duran bir Lavuar alanı gibi daha birçok yer yıkıldıktan sonra “bir an önce yapalım, şehre güzellik katalım, ekonomiye kazandıralım” diyen de olmayınca yıkılan bu yerler adeta kaderine terk edilmiş vaziyette.

İSTİNAT DUVARI 6 AYDIR YAPILAMADI

Bülent Ecevit Caddesi yolu üzerinde, bir istinat duvarının bile 6 aydan beri yapılmadığı, Tapu Kadastro Müdürlüğü binası var gözümüzün önünde.

Tapu Kadastro Müdürlüğü’ne ait binanın arka kısmında geniş bir istinat duvarı yapılacak ama yapılırken de, bu yol güzergahında Zonguldak’ta madencilikten kaynaklanan KOAH, Pnömokonyoz ve akciğer hastalığının fazla olması nedeniyle Uzunmehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi olduğu kimsenin aklına gelmemiş maalesef.

Tapu Kadastro Müdürlüğü binası için istinat duvarı yapılırken, Mithatpaşa Mahallesi Hayribey Sokak yolu 6 ay önce araç trafiğine kapatıldı. Buradaki sorun hem mahalleye giden bir yol, hem de en önemlisi Uzunmehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi yolu olduğu için duvarın bu kadar uzun sürmesi elbette hem hastaları, hem de vatandaşları sıkıntıya sokuyor.

Yol 6 ay önce araç trafiğine kapandıktan sonra Yeni Camii yanına iki adet uyarı tabelası konmuş, bu uyarı tabelaları günler sonra yerlerinden sökülmüş, tabelalar yerlerde geziyor.

Önceki gün bu konuyu gündeme getirdik, bir kez daha getiriyoruz. Bu istinat duvarı ne zaman bitecek, işin başlangıç ve bitiş tarihi konusunda sözleşme nasıl yapıldı.

İnşaatın başlangıç tarihini yazan tabelada 16.08.2018, süre de 500 gün olarak yazıyor. İstinat duvarının yapım işi 6 ay oldu, yani 180 gün geri kalan 320 günde Tapu Kadastro Müdürlüğü binası bitecek mi? Bu inşaatın tamamı bittiğinde mi yol trafiğe açılacak merak ediliyor.

AMBULANS YOL KAPALI OLDUĞU İÇİN GERİ DÖNDÜ

Birçok kez gördüğümüz gibi dün de bir ambulans hastaneye hasta getirirken, yolun kapalı olduğunu bilmeyen ambulans şoförü yukarı kadar çıkıp tekrar geri dönüş yaptı. Hem de ambulansın içinde hasta olduğu halde. Ya o hastaneye getirilen ambulansın içindeki hastaya bir şey olsaydı ne olacaktı. Kim vicdan azabı duyacak, kim sorumluluğu üstlenecekti?

Uzunmehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi ve dolayısıyla Mithatpaşa Mahallesi’nin yolu ne zaman açılacak,  vatandaşlar yetkililere soruyor.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: SORUMLULAR, NEREDE?,
Yorumlar
Haber Yazılımı