google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
17 Kasım 2019 - Pazar 15:39 Bu haber 2024 kez okundu
 
“SOSYAL BELEDİYECİLİK HAYATA GEÇİRİLMELİDİR”
GÜNDEM Haberi
“SOSYAL BELEDİYECİLİK HAYATA GEÇİRİLMELİDİR”

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ali Topaloğlu, 19 Kasım'da ikinci birleşimi toplanacak ve karara bağlanacak olan 2020 yılı Zonguldak Belediyesi bütçesi hakkında açıklamada bulundu.

Üniversite öğrencilerinin kaldığı konutlarda su fiyatlarda yüzde 50 indirim yapılması çağrısında bulunan Topaloğlu, “Bütçe şeffaf olmalı, halkın anlayacağı bir şekilde gelir ve gider kalemleri halka duyurulmalıdır.”dedi.

Topaloğlu yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  "Halkın ihtiyaçları göz önüne alınarak halkın yaşam kalitesini arttıracak bir şekilde bütçe yapılmalıdır. Su fiyatlarına hiçbir şekilde zam yapılmamalı, bütçe dengeleri oluşuyorsa su fiyatlarında indirim yapılmalıdır. Üniversitede okuyan öğrencilerin kaldıkları konutlara su fiyatlarında yüzde 50 indirim yapılmalıdır. Katı atık ve atık su bedellerine zam yapılmamalıdır. Taşımacılık sağlıklı bir hale getirilmeli, 65 yaş üstü vatandaşlardan herhangi bir kart vs. ücret talep edilmemelidir. Sağlıklı bir çevre için gerekli önlemler alınmalıdır, sosyal donatılar yapılmalı, sosyal belediyecilik hayata geçirilmelidir. Öğrenci indirimi gerçek anlamda yapılmalı, öğrenci indirimi 2 TL indirilmelidir. Bütçe şeffaf olmalı, halkın anlayacağı bir şekilde gelir ve gider kalemleri halka duyurulmalıdır. Biz Tüketici Derneği olarak konuyu yakın takip edip halkımızla paylaşacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “SOSYAL, BELEDİYECİLİK, HAYATA, GEÇİRİLMELİDİR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı