Haber Detayı
05 Haziran 2016 - Pazar 13:51 Bu haber 10946 kez okundu
 
SOSYAL BİLİMLER LİSESİ'NDE MEZUNİYET SEVİNCİ
Devrek'te faaliyette bulunan Sebahat Cemil Ulupınar Sosyal Bilimler Lisesinde mezuniyet sevinci yaşandı.
EĞİTİM Haberi
 SOSYAL BİLİMLER LİSESİ'NDE MEZUNİYET SEVİNCİ

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Sabahat Cemil Ulupınar Sosyal Bilimler Lisesi (SCU) 2015-2016 eğitim öğretim yılını sonlandırmanın keyfini davetliler ve öğrencilerin katılımı ile sonlandırdı. Devrek Hamidiye Spor salonunda gerçekleştirilen törende Anadolu Öğretmen Lisesi'nin ikinci mezunları olan öğrenciler okuldan ayrılmanın hüznünü yaşarken, yeni bir eğitim öğretim dönemine ile yeni bir hayata atılmanın sevincini keplerini havaya atarak kutladılar. 

Düzenlenen programda davetlilere hitap eden Sabahat Cemil Ulupınar Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Turgay Kırgil, ”2011 yılında açılan okulumuz bu yıl ikinci mezunlarını vermektedir. Bugün burada 67 öğrencisini yeni yaşamlarına uğurlamanın coşkusunu, heyecanını ve tatlı telaşını yaşamaktadır. 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında okulumuzda 300 öğrenci eğitim öğretim hizmeti almıştır” dedi. 
Konuşmanın ardından okulun ilçeye kazandırılmasını sağlayan Ulupınar ailesinden Celal Ulupınar’a Kaymakam Yakup Güney tarafından katkılarından dolayı teşekkür plaketi verilirken, yaş kütüğüne okul birincisi tarafından isim plaketinin çakılması, bayrak ve flama devir teslim töreni ve diploma törenin ardından tören sona erdi. Törenin ardından görevliler tarafından davetlilere etli pilav ve ayran ikramında bulunuldu.
Düzenlenen mezuniyet merasimine; Devrek Kaymakamı Yakup Güney, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, şube müdürleri, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: , SOSYAL, BİLİMLER, LİSESİ'NDE, MEZUNİYET, SEVİNCİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı