Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 17:59 Bu haber 708 kez okundu
 
SOSYAL MESAFE KURALINA UYAN YOK!
GÜNDEM Haberi
SOSYAL MESAFE KURALINA UYAN YOK!

Dünyayı kasıp kavuran, Türkiye’de de etkisini gösteren Koronavirüs salgını ile ilgili her alanda tedbirler giderek genişletiliyor.

Ülke genelinde artan vaka sayıları ile birlikte Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere tüm Bakanlıklar vatandaşları Koronavirüs salgınından etkilenmemeleri için uyarılar yapıyor. Ancak bazı kendini bilmez, vurdumduymaz vatandaşlar yine de alınan kararlara riayet etmemekte ısrarcı davrandıkları gözleniyor.

İlgili Bakanlık tarafından vatandaşları, birbirlerine yakın temas etmemeleri ve sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda, en az bir metre mesafe olacak şekilde uyarılarda bulunsa da, son 3 günden beri emekli maaşını alan veya bankalarda işlem yapmak için gelenler bu kuralı ihlal ettikleri belirtiliyor.

Koronavirüs tehlikesine karşı bankalar aldıkları kararla, bankalara işlem yapmak için gelenleri 3’er kişi halinde banka şubesine alırken, diğer işlem yapmak isteyenler de dışarıda uzun kuyruklar oluşturarak sırasını bekliyorlar.

Bazı banka önlerinde fazla müşteri olmazken, bazı özel banka şubeleri önlerinde artan yoğunluk sebebiyle vatandaşların sosyal mesafe kuralarına uymayarak sıra bekliyorlar.

Banka önlerinde oluşan yoğunluk ile birlikte sosyal mesafe konusunda Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Polis ve bankaların güvenlik görevlileri vatandaşları sık sık uyarı yaptıkları gözlendi.

Haber : Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: SOSYAL, MESAFE, KURALINA, UYAN, YOK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı