301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Haziran 2018 - Perşembe 19:26 Bu haber 1730 kez okundu
 
Soydaş: Zonguldak Belediyesi’ne talibiz
GÜNDEM Haberi
Soydaş: Zonguldak Belediyesi’ne talibiz

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Zonguldak il Başkan vekili Metin Soydaş, 24 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve 27. Dönem milletvekili seçimlerinin değerlendirmesini yaptı.

MHP olarak 24 Haziran’da Zonguldak’tan milletvekili çıkaramadıklarını ancak partisinin oylarını artırarak 43 binin üzerinde oy aldıklarını belirten Soydaş, Cumhur ittifakı adı altında girdikleri seçimin başarılı partisi MHP olduğunu vurguladı.

AK Parti Zonguldak milletvekilleri ve AK Parti teşkilatlarına çağrıda da bulunan MHP il Başkan vekili Metin Soydaş, Zonguldak’a hizmet konusunda her zaman yanlarında olduklarını hatırlattı.

Cumhur ittifakı ile yapılan seçim çalışmalarının sonuca etki ettiğini, başarının sahaya da yansıdığını ifade eden Soydaş şu açıklamada bulundu.

“BUNUN YANSIMASI ZONGULDAK’A İYİ YÖNDE OLACAKTIR”

“24 Haziran seçimlerinde tabi milletvekili çıkaramadık.  Ama sonuçlara bakıldığında oy oranımızı ülke barajını yüzde 11,5 ile oylarımızı 43 binin üzerinde artırdık. Bu konuda, diğer seçilen milletvekili arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Zonguldak’a hizmet konusunda şu andan itibaren yanlarındayız, ne gerekiyorsa da sahalardayız.  Saat kaç olursa olsun bize her zaman ulaşabilirler. Çağırdıklarında her konuda yanlarında oluruz ve onlara her konuda yardımcı olacağımızı beyan ediyoruz.

Tabi burada önemli bir nokta da şu; Cumhur ittifakı gerçekten Zonguldak’ta biz yüksek bir katılımla Milliyetçi Hareket Partisi olarak sahalarda da bunu yansıtmışızdır. Basına da yansımıştır biz Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy isterken burada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da broşürlerimizle ve söylemlerimizle beraber bu sistemin ikiz olduğunu, birinden biri olmadığı takdirde topal olacağını belirttik ve bu çalışmamızın sonucunda da yüzde 55, 6 oy oranıyla Zonguldak’ta bir oy almıştır.

Tabi bunun yansıması Zonguldak’a iyi yönde olacaktır. Hem Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’tan alınan yüzde 55 oranındaki oyun yansımaları çok iyi olacaktır. Bizim Zonguldak olarak istek ve taleplerimiz olacaktır. Zonguldak’tan bir Bakan veya bir Bakan yardımcısı konusunu talep ediyoruz. Zonguldak için bunu da umut ediyorum” dedi.

“ZONGULDAK’A HİZMET ETMEYE VE BELEDİYE’Yİ ALMAYA TALİBİZ”

Bundan sonraki yol haritası ve yerel seçimlerle ilgili de konuşan Soydaş, yerel seçimler için hazırlıklara başladıklarını ifade ederek,  “Şu andan itibaren biz hazırlığımızı yapıyoruz. Genel merkezimize raporlarımıza arz edeceğiz. Bu konu hakkında Genel merkezde bir toplantı yapılacak. Bu toplantının sonrasında bazı kararlar alınacak. Tabi yerel seçimler öncesinde sahada gördüklerimiz eksiklerimiz, noksanlarımız ne ise bunları tamamlayacağız.  Zonguldak’a hizmet etmeye ve Belediye’yi almaya talibiz.

Zonguldak’taki mevcut Belediye çalışmalarını görüyoruz, söylemeye gerek yok.  Nerede ise maden iş kolunda kazalar olabiliyor ama bunu dışarıda bile yaşıyoruz. Ayağı takılıp düşen, kolunu kıranlar oluyor. Her taraf çukur ve gelen paranın düzgün harcanmadığı, yani her sene aynı yerler asfalt yapılıyor. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak Zonguldak Belediyesi’ne talibiz.  5 senelik bir protokol yapılmıştır, bu protokol gereği 5 sene boyunca AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi ortak çalışmalar yapacaktır. Zonguldak’ımıza hizmet edecektir. Bu seçimler sonuçları itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi iktidar ortağı olmuştur, söz sahibi olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi her zaman ülkemizin sigortası olmuştur” diye ifade etti.
 Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soydaş:, Zonguldak, Belediyesi’ne, talibiz,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı