İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 16:10 Bu haber 1735 kez okundu
 
SP’den, BBP’ye ziyaret
Saadet Partisi(SP) il Başkanı Sadık kar ve yönetim kurulu üyeleri, Büyük Birlik Partisi (BBP) il Başkanı Taner Yıldırım’ı ziyaret etti.
SİYASET Haberi
SP’den, BBP’ye ziyaret

Saadet Partisi(SP) il Başkanı Sadık kar ve yönetim kurulu üyeleri, Büyük Birlik Partisi (BBP) il Başkanı Taner Yıldırım’ı ziyaret etti.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmesine başlanacak olan uyum yasaları öncesinde, siyasi partileri ziyaret eden ve Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından hazırlanan “Adil seçim, adil sistem” isimli kitapçığı da diğer siyasi partilerin incelemesi için dağıtımını gerçekleştiren SP il Başkanı Sadık Kar, hazırlanan kitapçıkta nelerin olması gerektiği konusunda her şeyin ayrıntılarıyla anlatıldığını vurguladı.
KAR: İNŞALLAH BU SÜREÇ TÜRKİYE İÇİN, BÖLGEMİZ İÇİN HAYIRLI OLUR
BBP ziyaretinde konuşan SP il Başkanı Sadık Kar, uyum yasalarının tüm siyasi partileri kapsayıcı bir şekilde olması gerektiğini belirterek, “Büyük Birlik Partisi ile başladığımız parti ziyaretlerine bundan sonra devam edeceğiz. Sebebi ziyaretimiz de, şu anda Meclis’te görüşülmekte olan uyum yasaları esas konusu. Bu konuda bizim genel merkez olarak öngördüğümüz uyum yasalarının nasıl olması gerektiğine ait çalışmalarımız var. Bu çalışmayı, biz genel başkanımız Sayın Mustafa Bey’e takdim ettiler. Bütün siyasi partilere aynı çalışmanın birer kitapçığını takdim etmek istiyoruz. Bizim istediğimiz, düşündüğümüz bundan sonra olacak olan Başkanlık sisteminin daha adil, daha bütün görüşleri kapsayıcı bir şekilde oluşabilmesi için herkese haklarının verilebileceği bir parlamento yapısının oluşabilmesi için neler lazım, neler gerekli, neler olması gerekli, nelerden kaçınılması lazım onu mümkün mertebe oluşturmaya çalıştık, bir kitapçık haline getirildi bu.  Bunu sizlerin de incelemeniz için size takdim ediyorum. İnşallah bu süreç Türkiye için, bölgemiz için hayırlara vesile olur, inşallah hayırlı bir seçim atmosferine gireriz” dedi.
YILDIRIM:  SEÇİM BARAJININ SIFIRLANMASINI TEMENNİ EDİYORUZ
SP il Başkanı ve yönetiminin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren BBP il Başkanı Taner Yıldırım da yaptığı konuşmada, “Öncelikle tabi 2019 yılında Türkiye yeni bir seçim sistemi ile seçime gidecek. Biz de, yıllardan beri biliyorsunuz önceki seçimin en büyük mağdurlarından bir tanesi Büyük Birlik Partisi’dir. Malum bu zamana kadar iktidara gelen bütün siyasi partiler yüzde 10’luk barajı hep kendi görüşleri, ya da kendilerinin işine geldiği için yüzde 10 barajını düşürmediler. Biz bu son uyum yasalarında seçim barajının sıfırlanmasını, temsilde adaletin gelmesini, aynı zamanda siyasi partilere yapılan yardımların da adil bir şekilde dağıtılmasını ve seçim yasasının bir an önce değişip, yeni bir seçim sisteminin adil bir şekilde yapılmasını temenni ediyoruz, beklentilerimiz de bu yönde. Umudumuz ülkemizin daha iyi bir şekilde, daha adil bir yönetim şekliyle idare edilmesi, yönetilmesi Türkiye’de bu zaman kadar gelmiş, geçmiş bütün sıkıntıların yeniden gözden geçirilip, sıkıntılarımızın bertaraf edilmesi, ülkemizin de artık kalkınmış, gelişmiş ülkelerin standartlarında yer almasını ve hatta geçmesini temenni ve dua ediyoruz. Bir an önce milli tarımın, milli sanayinin, milli eğitimin ve bütün sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetlerin geliştirilmesinden yana inşallah bir sistem kurulur diye dua ediyoruz. Beklentilerimiz de o yönde. Ben ümit ediyorum ki, bundan sonra Türkiye daha adil, daha temsilde adaletli bir şekilde yönetileceği kanaati içerisindeyim. Bizim bütün çabamız da Büyük Birlik Partisi olarak bu yönde. İnşallah 2019’da yapılacak olan seçim ülkemize ve milletimize hayırlar getirir diyorum”
Yapılan konuşmaların ardından SP il Başkanı Sadık Kar, BBP il Başkanı Taner Yıldırım’a, SP Genel merkezi tarafından hazırlanan “Adil seçim, adil sistem” isimli kitapçığı takdim etti. 
SP il Başkanı Kar ve BBP il Başkanı Yıldırım sohbet ederek Türkiye ve Zonguldak gündemleri ile ilgili görüş alış verişinde bulundu.Çetin ÖZDEMİR 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SP’den,, BBP’ye, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı