google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 16:15 Bu haber 4405 kez okundu
 
SP İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI
SİYASET Haberi
SP İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI

Saadet Partisi il Başkanlığı’nın her ay gerçekleştirdiği il Divan toplantısının Eylül dönemi toplantısı yapıldı.

Toplantıya Saadet Partisi il Başkanı Sadık Kar, 20. Dönem Bolu Milletvekili Feti Görür, SP merkez ilçe Başkanı Recep Horozoğlu’nun yanı sıra ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan SP il Başkanı Sadık Kar, Zonguldak’ın göç verdiğini belirterek, iktidar partisinin Zonguldak’a yatırım yapmadığını söyledi.

 

KAR: FİLYOS VADİSİ PROJESİNİN DIŞINDA MAALESEF HİÇBİR ŞEY KONUŞULMUYOR

SP il Başkanı Kar yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hepimiz siyaset yapıyoruz ve bizler Zonguldak’ın siyasetçileriyiz. Zonguldak’taki genel havaya baktığımız zaman maalesef insanlarımız hala göç etmeye devam ediyor. Zonguldak hala göç vermeye devam ediyor ve bu güne kadar söylenen Zonguldak’a yapılacak yatırımlar adına söylenen aslında hiçbir şey yok. ‘Yol yapılacak, şu kadar yatırım gelecek’. Gelir getirmeyecek yatırımları saymazsak Zonguldak’a yatırım yapacak her hangi bir projeden kimse bahsetmiyor maalesef. Zonguldak siyasetçileri olarak bunu halkımızla mutlaka paylaşmamız lazım.  TTK’nın kapanmaya başladığı artık kapanmasının konuşulduğu bu günlerde Zonguldak iline yapılan yalnızca Filyos vadisi projesinin dışında maalesef hiçbir şey konuşulmuyor. Hiçbir devlet yatırımı, hiçbir devlet programı maalesef yok. Bugünlerde bazı bürokratların başlatmış olduğu milletin kendi imkanlarıyla kalkınmasını sağlayacak farklı açılımlar, farklı birlikteliklerle konuşulan bazı projelerden bahsediliyor. Ne kadar devletin desteği olacak bu konuda henüz bir bilgimiz de yok. Umarız ki, Zonguldak önümüzdeki dönemlerde kapatılmanın eşiğine gelmez. Zonguldak yavaş yavaş merkezi bir ilçeye, sonra da bir beldeye dönüştürülerek başka bir ile bağlanmak durumunda kalmaz. Zonguldak batarsa bütün siyasetçiler olarak söylüyorum bunu önlerine yeniden koymaları lazım. Bunu iktidar, muhalefet diye ayrım yapmıyorum, bütün arkadaşlarım bunu dikkate almaları, önüne koymaları bu konuda yarınlarını düşünmeleri lazım. Bizler de buna çözüm bulmak için buralardayız, siyasiler olarak buna çözüm bulmak için buralardayız. Bugün iktidar partisi Zonguldak Belediyesi olarak hizmet vermeye çalışıyor ama 31 Mart’tan bugüne gördüğümüz yalnızca süsleme çalışmaları, şu anda asfalt çalışmalarıyla Belediye başkanımız uğraşıyor. Alt yapı ve diğer görülmeyen fakat milletin gerçek derdi olan dertlerle henüz daha dertlenmiş değil. Göreceğiz, erken diyoruz. İnşallah 6-7 ay veya bir sene bu konuda biraz sessiz kalacağız ama sessizliğimizi bozduğumuz zamanlar da olacak takipçileriyiz.  Bizler bütün çevremiz ve bütün imkanlarımızla gerek belediyenin, gerek hükümetin Zonguldak’ta vermiş olduğu hizmetlerin takipçileriyiz. Eleştireceğiz, yine söylüyorum güzel şeyler yaptıkları zaman teşekkür turlarına çıkacağız, arkadaşlara teşekkür edip kucaklayacağız. Biz hayra motor, şerre firen olmaya gayret ediyoruz.” dedi.

 

GÖRÜR: TÜRKİYE’DE PLANLAMA YOK

20. Dönem Bolu milletvekili Feti Görür de yaptığı konuşmada, hükümetin iç ve dış politikasını eleştirirken, ülke ekonomisinin iyi gitmediğini ifade ederek, “Hükümetimizin güzel ve hayırlı işlerinden dolayı kendilerini tebrik etmek isterdim. Yeri geldiğinde yanlışlıkları ortaya koymak zorundayız. Mecliste malum bir iktidar var. Başkanlıktan dolayı bir ittifak bulunuyor. Yani MHP bugünkü iktidarı gizli ortağı demeyelim, resmi ortağı beraber seçime girdiler. Adayları Cumhurbaşkanlığını belirlediler. Bütün icraatları tenkit etmeden ortaya koydular. AK Parti MHP koalisyonundan çok rahatlıkla bahsedebiliriz. Yani Cumhurbaşkanı başkanlık sisteminden sonra bütün yetkileri tek elde toplayan ve etrafında kabine kuran, maalesef kabine konusunda da kendilerinin başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim,  ne yaptıklarını kamuoyunun takip edemediği bir bakanlar kurulu var. Bakanların yarısını kimse tanımıyor.  Bugün Türkiye’de ben şuna inanıyorum. Planlanmış hükümet tarafından bir üretim planı yok. Geçmişte soğan ve patates vatandaş bulamazken bugün tarlada 40 kuruşa alıcı bulamıyor. Türkiye’de planlama yok. Tarım Bakanının açıklamasını dinliyorum, küçük hayvan üretiminin artırılması konusunda çalışmalar yapacağız diyor, 17 yıldır bunu yapmadınız neredeydiniz” diyerek hükümetin politikalarını eleştirdi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: SP, İL, DİVAN, TOPLANTISI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı